DeChambeau silácky po US Open: Kolaps? Už mě to nezajímá

Bryson DeChambeau

Loňský vítěz US Open Bryson DeChambeau si prý nic nedělá ze svého propadu na poslední devítce, která ho v neděli na Torrey Pines připravila o obhajobu a druhý titul na majoru. Dokonce odmítá, že by se jednalo o kolaps, kteréžto slovo je v souvislosti s jeho počínáním skloňováno nejčastěji.

DeChambeau čněl na vrcholu leaderboardu ještě 10 jamek před koncem letošního US Open a čišelo z něj velké sebevědomí. I když ho pronásledovala smečka velkých jmen, nikdo by se nedivil, kdyby to Američan dotáhl k obhajobě.

Jenže 44 ran na poslední devítce smetlo jeho dosavadní jízdu do příkopu. DeChambeau se propadl na konečné dělené 26. místo. Zahrál bogey na 11 a 12 a následně dokonce dabláče na 13, kde mu na odpališti uklouzla bota a svůj míček tak poslal jen 132 metrů do hustého roughu.

Z něj trefil pouze greenside bunker, následně mu míček přeskočil green, a tak musel ještě jednou čipovat, než konečně zahrál dvoj putt. Tím byly jeho šance na obhajobu pryč. Další propad pak přišel po quadruple bogey na 17.

"Právě teď už mě to ani nezajímá," řekl po turnaji možná trochu silácky. "Lidé si myslí, jak jsem se změnil ve svém přístupu, v přemýšlení… Je to frustrující v ten moment, co se to stane, ale teď po nějaké době už je mi to jedno. Vždyť už jsem vyhrál loni," uvedl.

DeChambeau se poté zamyslel nad svou strategií a přiznal, že aby vyhrál, počítal i se štěstím. To se ho dlouho drželo, když neřešil, kam jeho dlouhé rány z týčka dopadají. Druhou ranou případně míček z hustých roughů vždycky nějak vyrval silou.

"Musel jsem mít i trochu štěstí a to se mě tři a půl kola drželo. Posledních devět jamek jsem prostě štěstí neměl. Tohle nikdo nechápe, aspoň ne ten, kdo nehraje profesionálně. Zvlášť na majorech je to hodně o štěstí," povídal.

"Vůbec jsem nevykolejil. To je prostě golf. Lidé si řeknou, že jsem udělal něco špatně, ale je to jen golf. Mnohokrát jsem trefoval rány mnohem hůře než dnes a přesto jsem vyhrál," řekl osminásobný vítěz na PGA Tour.

"Byl to jeden z těch momentů, kdy se neděly ty správné věci v ten správný čas," našel DeChambeau vysvětlení, se kterým byl evidentně spokojený.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení