Rahm se učil od rapperů a Mickelson díky němu vyhrál sázku

Jon Rahm

Premiérový titul z majoru posunul Jona Rahma na pozici světové jedničky, jako první Španěl v historii vyhrál US Open a odměna 2,25 milionu dolarů za triumf v Torrey Pines byla nejvyšší částkou, kterou si dosud vydělal. Pár věcí jste ale možná "Rahmbovi" nevěděli…

Naučil se anglicky i díky tomu, že se učil nazpaměť hity rapperů

Když Rahm začal studovat v Arizoně, jeho angličtina byla hodně slabá. Jeho tehdejší kouč Tim Mickelson, bratr slavného Phila, ho nutil učit se i tím, že zavedl pokuty za každé použité španělské slovo.

"To mě nutilo učit se, nikdo nechce platit pokuty. Denně jsem se učil slabiky, nahlas četl a také se učil nazpaměť texty písní. Zapamatovat si rapové písně v originále, to bylo něco, co mi hodně pomohlo," přiznal Rahm. A nejčastěji to byly songy od amerických rapperů. Mezi ty, které mu obzvláště pomohly, aby pochytil i slang, patřil Love the Way You Lie od Eminema.

Na Rahma si vsadil i Phil Mickelson a vyhrál

Tim Mickelson věřil v Rahmův golfový potenciál natolik, že dal na arizonské univerzitě výpověď a stal se jeho agentem poté, co v červnu 2016 přestoupil k profesionálům. Jeho bratr Phil byl tak ohromený tím, co o Rahmovi slyšel, že se s jiným hráčem PGA Tour Coltem Knostem vsadil, že do roka bude Španěl v top 10 světového žebříčku.

Mickelson sázku vyhrál v okamžiku, kdy se v květnu 2017 Rahm skutečně poprvé dostal do elitní světové desítky. Knost sice odmítl prozradit, jak vysokou sázku spolu uzavřeli a kolik prohrál, ale připustil, že to zrovna málo nebylo.

Rahmův syn Kepa se nejmenuje po brankáři Chelsea

Jen pár dní před letošním Masters porodila Rahmova manželka Kelley jejich první dítě, které dostalo jméno Kepa. Hned potom Rahm rychle rozptýlil pověsti o tom, že jejich syn dostal křestní jméno po brankáři Chelsea Kepovi Arrizabalagovi. A to i přesto, že Arrizabalaga před přestupem do Chelsea chytal za Athletic Bilbao, což je klub, jemuž Rahm fandí.

"Jméno Kepa je baskické a já z Baskicka pocházím. Kelley souhlasila s tím, aby náš syn měl baskické jméno, a tak jsme vybírali takové, aby neměla problém s jeho vyslovováním. A tohle se jí líbilo. Myslím si ale, že se teď hodně lidí domnívá, že jsem fanouškem Chelsea. Nejsem…," vysvětlil Rahm.

Za svou golfovou kariéru vděčí Ryder Cupu v roce 1997

Nikdo z Rahmovy rodiny nikdy nehrál golf, dokud jeho otec nenavštívil duel Ryder Cup v roce 1997 ve Valderramě a nebyl uchvácen tím, co viděl a zažil při triumfu týmu Evropy nad USA. Velice záhy se stal členem Larrabea Golc Clubu, kde začali hrát později i oba jeho synové.

Do svých 14 let ale Rahm zkoušel ledacos. Včetně fotbalu, kanoistiky, nebo také kung fu. To proto, že jako malý kluk měl rád filmy o bojových uměních. A když se jeden jeho kamarád dal na kung fu, přidal se také.

Plní své sliby, které dal

Rahm už jako amatér zažíval hvězdné chvíle. Rekordních 60 týdnů byl světovou amatérskou jedničkou a stal se prvním hráčem, který dvakrát získal cenu Bena Hogana pro nejlepšího univerzitního hráče v USA.

Když ještě jako amatér obsadil na Phoenix Open v roce 2015 skvělé páté místo a okamžitě dostal lukrativní nabídky, aby se stal profesionálem, slíbil rodičům, že se tak nestane dřív, než ukončí studia na univerzitě. Svůj slib splnil.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení