Už zase druhý. Nic nového pro zklamaného Jihoafričana

Louis Oosthuizen

Jon Rahm si v neděli v Torrey Pines užíval dosud nepoznaný pocit vyhrát major, když triumfoval na US Open. Za to Louis Oosthuizen neprožíval nového vůbec nic. Samostatný nebo dělený druhý právě skončil na jednom z turnajů velké čtyřky už pošesté v kariéře.

Ještě, že 38letý Jihoafričan už svou trofej z majoru má, jinak by to byl mnohem smutnější příběh. V roce 2010 získal Klaretový pohár na The Open na Old Course v St. Andrews, takže má ve sbírce jednu z nejcennějších věcí, které muže golfista dosáhnout.

Kromě toho má ale Oosthuizen i kariérní grandslam druhých míst, který dovršil už před čtyřmi roky na PGA Championship. Nedělní druhé místo je na majoru dokonce už jeho šesté, když druhý skončil také v květnu na Kiawah Island za Philem Mickelsonem na letošním PGA Championship.

"Nevyhrál jsem to, jsem opět druhý. Je to vážně frustrující. Je to zklamání, hraji dobrý golf, ale vyhrát major šampionát se nestane jen tak. Dnes jsem hrál dobře, ale ne dost dobře," povídal Oosthuizen zklamaně v neděli v Torrey Pines, ale také pogratuloval čerstvému otci Rahmovi k vítězství na Den otců.

Oosthuizen byl po 3. kole jedním ze tří vedoucích hráčů a ve finále šel v posledním flightu. O triumf bojoval s mnoha velkými hráči, a když zandal svůj putt na 10. jamce, ocitl se ve vedení o dvě rány. A to bylo na nejtěžší golfové zkoušce světa, jak se US Open přezdívá, o hodně.

Pak ale přišlo několik chyb, z nichž ta poslední přišla za sedmnáctce z týčka, kde skončil jeho míček v rokli nalevo od fairwaye. Naopak Rahm v závěru proměnil dva dlouhé putty do birdie a Oosthuizen si už nevynutil ani play off, když sám zahrál birdie na osmnáctce.

"Určitě jsem tam nechal několik puttů a ran. Na sedmnáctce jsem na odpališti věděl, že mě čeká klíčová rána. Chtěl jsem si vytvořit šanci na birdie, ale stal se pravý opak. Ale vím, že kdybych tam stál znovu, opět vezmu do ruky driver a napálím to," povídal zklamaně Oosthuizen.

"Šel jsem si pro to, což je přesně to, co se musí dělat, aby se vyhrávaly velké turnaje. Měl jsem svou hru, své rány, ale někdy se to odehrává podle vašich not, jindy ne," posteskl si.

Oosthuizen nevyhrál na PGA Tour právě od svého jediného triumfu na majoru v roce 2010 v St. Andrews. Od té doby na ní odehrál 184. turnajů, na kterých skončil jedenáctkrát druhý.

"Celkově vzato jsem ale, myslím, bojoval velmi tvrdě, abych mohl útočit na vítězství. Chybělo opět jen velice málo," dodal Jihoafričan, který bude mít ve své letošní skvělé formě ještě jednu šanci na vítězství na majoru, když by si určitě rád zopakoval svůj 11 let starý životní triumf na The Open.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení