Petr Dědek o Czech Masters, hvězdách i Ryder Cupu v Česku

Petr Dědek

Jaké hvězdy se objeví na vrcholu golfové sezony v Česku, tedy na turnaji D+D REAL Czech Masters na Albatrossu? Uvítá Česko někdy v budoucnu Ryder Cup? Nejen na to, ale i na další aktuální otázky z prostředí golfu odpovídal majitel společnosti Relmost Petr Dědek.

D+D Real Czech Masters 2021 na Albatrossu

Zvykli jsme si každoročně turnaj zvětšovat, zlepšovat a připravovat pro diváky zajímavé novinky. Bude tomu stejně i letos, i když nás čekají různá drobná omezení. Nicméně turnaj neztratí hvězdné hráče, kteří do Česka zavítají v čele s Padraigem Harringtonem, kapitánem rydercupového týmu Evropy. Chybět nebude ani vítěz dvou ročníků Thomas Pieters, ani domácí Ondřej Lieser. A věříme, že dorazí i další velká jména.

Henrik Stenson na Albatrossu

Většinou se jednání s hráči odvíjejí od toho, jak se jim povede sezona na americké PGA Tour, jestli mají šanci na FedExCup. S Henrikem jednáme, ale rozjednaná máme i další hvězdná jména. Věříme, že do Česka dorazí nejen Stenson, ale také třeba Martin Kaymer. Fanoušci se mohou těšit na někoho ze světových hráčů. V minulosti jsme několikrát řekli, že jednáme i s Tigerem Woodsem, který je ale momentálně mimo golf. Věříme, že se uzdraví a jednou do Česka zavítá. Chceme oslovit i Phila Mickelsona.

Ryder Cup v České republice

Je pravda, že před pandemií jsme byli v opravdu aktivním jednání o této možnosti. Je to náš cíl, je to náš vrchol, který jsme si stanovili pro Relmost: společně se státem zorganizovat Ryder Cup v České republice. Je to vrcholná a významná událost, jedna z nevětších sportovních akcí na světě, která je navíc i ekonomicky výdělečná. Hostit takovou událost by bylo skvělou propagací pro celé Česko. Myslím, že Albatross, na kterém se hraje Czech Masters, má parametry i na pořádání takové akce. Praze by Ryder Cup slušel. Myslím, že bychom se ho mohli dočkat tak v horizontu 15 let.

Turnaje Challenge Tour v Česku

Jsem rád, že po jednoleté pauze se turnaje Challenge Tour mohly vrátit. Loni jsme je museli vynechat z důvodu covidové pandemie a myslím, že to bylo správné rozhodnutí. Po roční odmlce jsme připravili dva turnaje. Vrátili jsme se zpátky na Kunětickou horu, kde už se odehrál devátý ročník jednoho z nejstarších turnajů u nás. Osm ročníků se uskutečnilo právě na Kuňce a příští rok tam oslavíme už desáté jubileum.

Druhý turnaj se odehraje už brzy na Kaskádě v Brně, kde už se také jeden ročník hrál. Pro letošek jsme vynechali Slovensko, protože odezva partnerů ze Slovenska nebyla příliš velká. Soustředíme se ale především na vrchol sezony, kterým bude European Tour na Albatrossu.

Challenge Tour a rozvoj českého golfu

Když jsme v roce 2012 začínali s prvním turnajem, byl Relmost mladá společnost a bez zkušeností s pořádáním takových akcí. Teď je skutečností, že se těšíme na desátý ročník Czech Challenge, ale vedle toho pořádáme spoustu dalších turnajů, včetně Czech Masters. Pomáháme rozvoji golfu v České republice, to je myslím neoddiskutovatelné.

Mladí hráči dostávají šanci hrát na těchto turnajích a mnohdy se to odráží i na výsledcích. I když naše představa byla, že se lepší výsledky dostaví už tak po třech pěti letech. Je to deset let a stále nevidíme tolik českých vlajek ve víkendových kolech. To mě samozřejmě mrzí.

Ondřej Lieser a kdo další

Ondřej Lieser loni vyhrál celou Challenge Tour a dva turnaje, což je velký úspěch, na který nikdo před ním nedosáhl. Generace hráčů tady je. Jsou to ti, co prošli v Americe univerzitami, hráli tam kvalitní golf, vrátili se, ale přechod do profesionálního golfu je těžký. Ať už je to Šimon Zach, Michal Pospíšil, nebo Jakub Bareš. Do nich jsem vkládal velkou naději, ale zatím se neprosadili. Věřím, že další generace bude ještě silnější.

Odstoupení z kandidatury na prezidenta ČGF

Dlouho jsem zvažoval, zda do finální bitvy jít, nebo ne. Původně nebyla moje kandidatura vůbec na stole, ale zapojil jsem se do toho až na poslední chvíli. To proto, že se objevil kandidát s lidmi, který objížděl Česko a byl velmi agresívní. Mojí motivací byly obavy, že by tento kandidát, za nímž stojí podnikatelská skupina, měl řídit federaci a nebojím se říct, že ji chtějí zprivatizovat. Tomu jsem chtěl zabránit.

Současné vedení ČGF to nedělá špatně. Neříkám, že všechno dělají dobře, ale je potřeba navázat na jejich práci, kontinuálně pokračovat v tom, co minulé vedení rozpracovalo. Něco už jsem v golfu odpracoval také a došel jsem po všech diskusích k závěru, že by nebylo dobře, abychom mezi sebou bojovali s dalšími kandidáty a rozdrobili hlasy. Proto jsem odstoupil a jasně deklaroval podporu Pavlu Vidurovi. Myslím, že je tím správným člověkem, který posune český golf zase o kus dál.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení