Jon Rahm: Miluju Torrey Pines a Torrey Pines miluje mě

Jon Rahm, manželka Kelley a syn Kepa

Torrey Pines je pro Jona Rahma místem zaslíbeným. Vyhrál tady první turnaj PGA Tour, nyní US Open a premiérový major. Na nedalekém útesu přijala před časem jeho současná manželka Kelley nabídku k sňatku. Co víc by ještě mohl 26letý Španěl v Torrey Pines získat?

O Rahmovi se v poslední době mluvilo jako o golfistovi, který patří do špičky, vyhrává turnaje, ale schází mu vítězství na majoru. To už neplatí. Triumfoval navíc v té nejtěžší golfové zkoušce – na US Open.

Zvládl ji s nadhledem. Dal zapomenout na ještě nedávné vztekání a výbuchy zloby, které ho leckdy stály možná i vítězství.

S klidem a pokorou tak rozdílnou od toho, co horkokrevný Španěl předváděl v raných letech na PGA Tour, přijal i zprávu, že předčasně končí po třetím kole na turnaji the Memorial kvůli pozitivnímu testu na covid. V okamžiku, kdy vedl o šest ran a měl téměř jisté vítězství.

"Přijal všechno tak dobře, v klidu. Lépe než kdokoliv jiný. Byl opravdu neuvěřitelný," prozradila jeho žena Kelley, s níž má pouhých deset týdnů syna Kepu.

Rahm prošel proměnou. Stal se otcem a věří, že dobrým lidem se dějí dobré věci. "Věřím, že největší nezdary jsme schopni proměnit v největší průlomy. Proto zůstávám stále tak pozitivní," řekl Rahm.

"Proto jsem pořád opakoval Kelley, která byla zničená z toho, co mě potkalo, mé rodině a všem kolem mě, že přijde něco dobrého. Nevěděl jsem co, ale dnes jsem to cítil i na golfovém hřišti," prozradil vítěz šesti turnajů PGA Tour.

"V minulosti jsem dělal na hřišti věci, na které nejsem pyšný a přál bych si, aby šly trvale odstranit. Změnil jsem se. Vím, že je těžké tomu uvěřit, ale ten pokrok je u mě trvalý. Stát se tátou, mi ohromně pomohlo. Chci být pro svého syna vzorem. Teď si z toho nebude nic pamatovat, protože je mu deset týdnů, ale já ano," usmíval se Rahm.

Během finálové rundy se v čele leaderboardu aspoň na chvíli objevilo devět hráčů, ale závěr zvládl naprosto bravurně jediný – právě Rahm. Stejně jako do turnaje dvěma birdie na úvodních dvou jamkách vstoupil, tak turnaj dvěma birdie na závěrečných dvou jamkách zakončil.

"Ne, že bych o tom na sedmnáctce vážně přemýšlel, ale když jsem na Torrey Pines naposledy vyhrál, končil jsem birdie a eaglem. Věděl jsem, že můžu zase předvést silný finiš a že bych mohl skoro zopakovat historii," odtajnil Rahm své myšlenky v závěru turnaje.

Na posledních dvou jamkách proměnil dva obtížné a dlouhé putty – na sedmnáctce skoro z osmi metrů a na osmnáctce přibližně ze šesti metrů.

"Na osmnáctce jsem věděl, že na konci jde putt ostře doprava. Sice to tak nevypadalo, ale bylo to tak. Věřil jsem svému čtení, a jakmile jsem udeřil do míčku a zvedl hlavu, byla to přesně ta rychlost a dráha, kterou jsem si představoval. V tu chvíli jsem si řekl: je v jamce," popsal rozhodující okamžik US Open.

"Od prvního odpalu na první jamce jsem cítil, že se děje něco zvláštního. Připadal jsem si jako v pohádce. Tohle místo miluju, bylo to oblíbené místo mé manželky, ještě než jsme se potkali. Je to velmi, velmi těžko uvěřitelný příběh. Skoro se bojím, že je to nějaký film, který brzy skončí a já se probudím. Miluju Torrey Pines a Torrey Pines miluje mě," prohlásil Rahm už bez přívlastku vynikající golfista bez titulu z majoru.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení