Přestaň se stresovat, řekla si Nelly Korda a vyhrála turnaj LPGA

Nelly Korda

Nelly Korda se prý někdy zapomíná na hřišti usmívat, ale tentokrát měla důvodů k úsměvům víc než dost. Dvaadvacetiletá golfistka vyhrála turnaj Meijer LPGA Classic a slaví jako první hráčka už druhý turnajový titul v letošní sezoně. A svůj pátý na LPGA celkově.

Do závěrečného kola turnaje na hřišti Blythefield Country Clubu nedaleko Grand Rapids vstupovala s náskokem tří ran, ale zůstala v klidu, i když v okamžiku, kdy na závěrečné osmnácté jamce kráčela po fairwayi se její náskok zmenšil na rozdíl jediné rány.

Mladší ze sester Kordových ale na posledním pětiparu zahrála birdie a zvítězila nakonec o dvě rány. A mohla už zase rozdávat úsměvy na všechny strany.

"Když hraju v neděli v posledním flightu, zapomínám se usmívat a smát. To proto, že jsem zcela zažraná do úderů, aby byly perfektní, a také do toho, abych všechno provedla dokonale. A když je něco mimo, strašně se na sebe naštvu. Dneska jsem si ale pořád říkala: ok, ber to, jak to je a užívej si tu chvíli," prozradila Nelly.

Důvodů zlobit se na sebe zase až tolik neměla – zahrála sice tři bogey, ale ty bohatě vyvážila šesti birdie a jedním eaglem. Navíc zahranými vždy, kdy to bylo důležité.

"Upřímně řečeno, nezačala jsem den dobře. Nedařilo se mi trefovat fairwaye, spíš jsem bojovala sama se sebou a s vlastní nervozitou," popsal Korda úvodní devítku. Ale na druhé, jak sama přiznala, jí něco cvaklo v hlavě. "Řekla jsem si: přestaň se stresovat, bav se. Je to přece golf," odtajnila své myšlenky.

A fungovala to. I proto odolala náporu Leony Maguire, který snížila ztrátu tří ran, s níž do finálové rundy vstupovala, na jedinou na osmnácté jamce.

"Leona mě pořád držela ve střehu. Je sice nováček, ale hraje opravdu velice dobře. A není zdaleka sama," konstatovala dcera bývalého českého tenisty Petra Kordy na adresu 26leté Irky, která po dvou kolech vedla, ale dosud na LPGA nevyhrála.

Jako první hráčka vyhrála letos na LPGA už druhý turnaj – ten první v únoru v Orlandu. A celkově ve své kariéře už pátý. Za vítězství si odnesla šek na 345 000 dolarů a v sezoně se dostala už přes hranici jednoho milionu dolarů – letos už uhrála 1,119 milionu.

Pro Nelly bylo vítězství náplastí za nedávné US Open, kde neprošla cutem. "Kdybyste mi po US Open řekli, že na dalším turnaji nastřílím skóre 25 ran pod par, odpověděla bych: No to určitě. Ale je fakt, že jsem od té doby zase udělala kus práce," přiznala Nelly Korda.

Její starší sestra Jessica zahrála ve finálovém kole dvě rány pod par a s celkovým skóre -14 dělila 25. místo. Česká profesionálka Klára Spilková na turnaji neprošla cutem.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení