To byla jízda! Nelly Korda po životním kole vede na LPGA

Nelly Korda

Nelly Korda odehrála famózní třetí kolo na turnaji Meijer LPGA Classic. Zahrála v něm 62 ran, tedy 10 pod par, což je její nejlepší výsledek v kariéře. Na podniku LPGA ji vyneslo do vedení s celkovým skóre -20 a náskokem tří ran před druhou Irkou Leonou Maguire.

Mladší ze sester Kordových vstupovala do kola se ztrátou pěti ran na vedoucí Irku, ale svižně z jejího náskoku ukrajovala. Nezpomalilo jí ani přerušení hry na necelou hodinu kvůli hrozbě bouřky.

Korda zahrála na první devítce pět birdie, na druhé dokonce ještě o jedno víc, ale také se jí do karty vloudilo jediné bogey. Jedenáct birdie během jediného kola, to je vyrovnaný druhý nejlepší výsledek v historii LPGA. Jen dvě birdie za rekordem Anniky Sörenstam, která před dvaceti roky zahrála 13 birdie na své cestě k výsledku 59 ran.

"Trefovala jsem se do dobrých pozici, hodně dobře jsem si rozuměla se svými železy a wedgemi. To pomáhalo k tomu, abych pak mohla hrát kratší putty," konstatovala 22letá dcera bývalého českého tenisty Petra Kordy.

Jediné bogey zahrála na jedenácté jamce, jen jednu jamku po restartu kola. Ale nijak jí to nerozhodilo. "Cítila jsem jistotu nad míčkem. Greeny byly sice pomalejší, ale také měkčí, a to mi dovolilo mířit a hrát přímo na jamku," uvedla vítězka čtyř turnajů LPGA.

Dařilo se i starší ze sester Kordových Jessice, která zahrála ve třetí rundě pět ran pod par a s celkovým skóre -12 dělí dvanácté místo.

"Greeny jsou pomalejší, takže se jen snažíme dostat míčky do jamky. Stává se ale, že míčky zůstanou na půl cesty, což je dost frustrující," poznamenala Jessica.

A doufá, že Nelly udrží nasazené tempo i v nedělním kole a dokáže vyhrát pátý turnaj LPGA. I proto, že na nedávném US Open neprošla cutem. Poprvé v letošní sezoně. "To by její sebevědomí zase hodně zvedlo. Až někam do nebes. Pořád ji ale čeká ještě osmnáct jamek a spousta soupeřek, které touží po tom samém," dodala Jessica.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení