Písek v oku. Bizarní problém vyřadil Hovlanda z US Open

Viktor Hovland

Písek v oku není ničím příjemným, pro Viktora Hovlanda se ale stal bizarním důvodem k odstoupení z letošního 121. US Open. Třiadvacetiletý Nor a vítěz dvou turnajů PGA Tour byl přitom označován za jednoho z možných kandidátů na zisk vítězné trofeje.

To zásadní se stalo při rozcvičení ještě před startem druhého kola v Torrey Pines. Hovland trénoval ránu z bunkeru a při úderu se mu dostal písek do oka. Většinou písek způsobí jen drobné podráždění oka, ale mladému Norovi nepomohlo ani lékařské ošetření.

Vítěz amerického amatérského šampionátu z roku 2018 podle USGA vyhledal lékařské ošetření dokonce dvakrát, snažil se pokračovat ve hře, ale poté, co zahrál na první jamce, své desáté, double bogey a problémy s viděním se zhoršily, odstoupil.

V tu chvíli ale už byl celkově na skóre +9 a vzhledem k tomu, že cut byl nakonec čtyři rány nad par, do finálových kol by nejspíš neprošel.

Později na svém instagramovém účtu už se zalepeným levým okem uvedl, že se snažil i přes přetrvávající bolesti a zhoršené vidění vydržet na hřišti co nejdéle, ale posléze se rozhodl odstoupit.

"Všechno je jednou poprvé. Při rozcvičce se mi při ráně z bunkeru dostal písek do oka. Obvykle stačí několikrát mrknout, aby se písek dostal z oka pryč. Jedinečný písek ze San Diega se ale rozhodl zůstat," napsal 23letý Nor na Instagram.

"Zázračně jsem přežil bez větší úhony první čtyři jamky, ale následovalo několik dalších bogey a moje vidění se výrazně zhoršilo. Na jamce č. 18, která byla mojí devátou se vše ještě zhoršilo a začal jsem řešit, zda odstoupit, nebo ne," popsal sled událostí Hovland. Hned po další jamce už z turnaje odstoupil.

"Nerad se vzdávám, ale brzy se vrátím," vzkázal ještě golfista, který je jedním ze žhavých kandidátů na místo v rydercupovém týmu Evropy pro letošní duel proti USA.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení