Rána z bunkeru a … Ošklivá modřina na čele přítelkyně

Rána z bunkeru

Rána z bunkeru se řadí mezi obtížnější golfové "disciplíny" pro rekreační hráče a leckdy je to boj o to, dostat se z písečné pasti jedinou ranou. Ale ani když se to podaří na první pokus, nemusí to dopadnout dobře. Zvlášť pro přihlížející to může být i dost bolestivé.

Dostat míček z bunkeru hned na první pokus se spoustě golfistů nepodaří. Někdy naberou příliš mnoho písku a míček zůstane téměř na místě, jindy se písku sotva dotknou a míček vyletí někam hodně daleko mimo plánovaný cíl.

To zná nejspíš každý, kdo golf hraje a nepatří mezi špičkové hráče, kteří hru z písku zvládají bez problémů.

Na druhou stranu, trefit míček hned na první pokus a pak sledovat jeho pouť vzduchem, jak opouští písečnou past, to je úlevný a uspokojující pocit. Ani jeden z těchto pocitů ale rozhodně nesdílí ten, kdo se ocitne na konci dráhy úderu, který by se dal nazvat zatoulaným.

Přesně to se stalo mladíkovi, který se chtěl blýsknout před svou přítelkyní svým golfovým uměním a hrou z bunkeru. Jeho partnerka celou akci natáčela, ale odměna za její snahu zachytit přítele v akci, nebyla odměněna. Tedy ne způsobem, jaký by si asi představovala.

Míček vylétl z bunkeru poměrně ostře přesně jejím směrem a zasáhl ji do hlavy. Takže onou "odměnou" byla bolestivá rána a hodně ošklivá modřina na čele. Pokud to byla její první návštěva golfu s přítelem, stane se po tomto zážitku nejspíš i tou poslední.

Zajímavé byly i reakce jiných golfistů. Mísila se v nich lítost se škodolibostí, i když druhá kategorie měla o dost navrch. "Ten zvuk," reagoval jeden z fanoušků. "Docela dobrá rána," poznamenal potměšile jiný, zatímco dalšího to inspirovalo: "Měli bychom brát dámy na golf častěji."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení