Úvod US Open ovlivnila mlha i tma, opět se jedná o těžký golfový test

Xander Schauffele

Na úvod letošního US Open trochu zaúřadovalo počasí, kvůli kterému se ve čtvrtek nedohrálo první kolo. Nejprve za to mohl o 90 minut zpožděný start kvůli mlze a večer logicky tma, která vyhnala hráče ze hřiště. Na samé špici leaderboardu se ale i přesto drží velká jména.

První místo v Torrey Pines dělí Russell Henley s Louisem Oosthuizenem, kteří jsou čtyři rány pod parem, ale Jihoafričan ještě musí dohrát dvě jamky. Ránu na ně ztrácejí Francesco Molinari a Rafa Cabrera Bello, o další ránu zpět jsou na děleném pátém místě mimo jiné Brooks Koepka, Jon Rahm, Hideki Matsuyma nebo Xander Schauffele (na snímku).

"Nebylo to úplně nejlepší, ale beru to," přiznal po dohrání Koepka, který opět potvrdil, že se narodil pro velké golfové turnaje, konkrétně majory.

Vyhrál už čtyři, z toho v letech 2017 a 2018 dvakrát právě US Open, kde v roce 2019 skončil druhý a loni nestartoval. Na US Open si připsal už šesté kolo v řadě pod sedmdesát, což je slušná série na turnaji, který je dlouhodobě považován za ten vůbec nejtěžší test ve světě golfu.

"Měl jsem prostě dobrý herní plán. Soustředil se, věděl jsem, co mám dělat a nepokoušel se o nic, co nemělo smysl," řekl jasně Koepka a dodal: "US Open je pouze o disciplíně. To je jeho podstata."

Koepkova slova potvrdil také jeho krajan Russell Henley, který dělí vedení: "Pokud bude foukat jako dnes celý týden, bude to těžký týden. To je ale to, co od US Open chceme, ne?"

"Kdykoliv jste na US Open pod parem, je to dobrý vstup do turnaje a dnešek byl přesně takovým dnem," přidal se Jon Rahm, který se dostal na mínus dvě díky pěti berdíkům a třem bogey.

Výsledkově stejně jako Rahm je na tom Xander Schauffele, který navíc v tomto týdnu představil novinku ve své puttovací rutině. Při čtení greenu jde do "pavoučí" pozice, kterou jako první proslavil Camilo Villegas.

"Myslím, že jsem velmi dobrý při čtení greenů. Když jdu ale ještě níž, mohu objevit něco, co bych jinak přehlédl. Snažím se najít cestu, jak pro sebe získat nějakou výhodu," řekl ke své novince Schauffele.

Co nejen on předvede ve druhém kole US Open můžete sledovat v pátek od 20:00 v přímém přenosu exkluzivně na Golf Channelu.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení