DJ už je třetím nejlépe vydělávajícím golfistou historie

Dustin Johnson

Když Dustin Johnson triumfoval loni v listopadu na Masters, odnesl si šek za vítězství na 2,07 milionu dolarů. Díky této sumě tehdy jako pátý golfista v historii překonal hranici 70 milionů dolarů vydělaných během své kariéry na PGA Tour. Dnes už je zase o něco výš.

V listopadu se totiž DJ posunul v historickém pořadí kariérních výdělků na pátou příčku. Dnes už mu patří třetí pozice. Nejprve mu letos v dubnu na RBC Heritage stačilo dělené 13. místo, aby s celkovým výdělkem 71 410 770 dolarů přeskočil dosud čtvrtého Vijaye Singha.

Od té doby hrál jen dvakrát, a to ještě na PGA Championship neprošel cutem, ale i tak se posunul opět výš. Na turnaji Palmetto Championship obsadil 36letý Američan sice až dělenou 10. příčku, ale inkasoval za ni 177 025 dolarů, což mu stačilo na to, aby dosáhl na novou metu - vyhoupl se už na pomyslné stupně vítězů a z třetího místa sesadil Jima Furyka.

Johnsonův aktuální výdělek v kariéře činí 71 605 482 dolarů, zatímco Furyk si na PGA Tour během kariéry vydělal 71 479 894 dolarů.

Na atak dvou nejvyšších příček si ale DJ nejspíš nějaký čas bude muset počkat, byť jsou před ním už jen dva hráči – na první příčce Tiger Woods s výdělkem 120 851 706 dolarů a na druhé pozici Phil Mickelson, který se s výdělkem 94 611 761 pomalu blíží k hranici sto milionu dolarů.

Kompletní pořadí hráčů podle výše výdělků v kariéře naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení