Matuš prošel v Cádizu cutem, pak přidal další skvělé kolo

Stanislav Matuš

Stanislav Matuš nejprve v pátek těsně prošel cutem na svém dalším turnaji Challenge Tour. Ve Španělsku na Challenge de Cadiz zahrál ve 2. kole 71 ran a se skóre -1 se mohl těšit na víkend. V sobotu pak ještě další dvě rány ubral a vytvořil si dobrou pozici pro neděli.

Do ní půjde Matuš se skóre -4, když ve 3. kole zahrál 69 ran (-3), což ho v době dohrání zařadilo na rozhraní třetí a čtvrté desítky leaderboardu.

Matušovi se v sobotu dařilo hned od začátku, když si na prvních sedmi jamkách připsal tři birdie na 2, 6 a 7. Pak ale přišly dvě bogey na 9 a 10, na což však jediný český hráč víkendového programu skvěle zareagoval třemi birdie v řadě na 11, 12 a 13.

Pak už neskóroval, naopak zapsal bogey na evidentně neoblíbené 17, kde ztratil ránu i v předchozích dvou kolech.

I tak ale Matuš prožil vydařenou sobotu, která mu může před finálovým kolem dodat jen další dávku sebevědomí.

Smůlu měl už v pátek naopak další český zástupce na turnaji Gordan Brixi. Ten bojoval ve 2. kole o cut, který mu nakonec po rundě na 72 ran (par) o jedinou ránu utekl.

S celkovým skóre +1 dohrál na děleném 75. místě a jako čerstvý profesionál tak těsně nezopakoval skvělý výsledek z předchozího týdne z Kunětické Hory, kde z Čechů jako jediný prošel cutem.

Po dvou kolech v Cádizu dohrál i Aleš Kořínek, který po rundách za 76 a 75 ran s celkovým skóre +7 neprošel cutem o sedm ran.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení