Matuš a Brixi jsou v Cádizu po 1. kole kolem hranice cutu

Stanislav Matuš

Tři čeští zástupci rozehráli ve Španělsku turnaj série Challenge Tour Challenge de Cadiz. Nejlépe z nich si v 1. kole vedl Stanislav Matuš, který po divoké první devítce zahrál rundu v paru (72 ran) a patří mu dělená 52. pozice. O ránu hůře je na tom Gordan Brixi (+1, T73), čtyři nad zahrál Aleš Kořínek (T122).

První dva zmínění tak mají relativně dobrou šanci na cut, i když je jasné, že musí ve 2. kole svůj výkon ideálně ještě vylepšit. Matuš je zatím přesně na hranici cutu, Brixi ránu pod ní. Pro Kořínka už bude situace s postupem do víkendových kol složitější.

Matuš rozehrál svůj letošní pátý turnaj Challenge Tour, na kterou má plnou hráčskou kartu. Cutem zatím prošel dvakrát, přičemž naposledy se mu to před týdnem na domácím podniku na Kunětické hoře nepodařilo.

I tentokrát to už po dvou jamkách nevypadalo na dobře rozehraný turnaj, když zahrál dva dabláče hned na prvních dvou jamkách, ale pak Matuš neskutečně zabojoval a čtyřmi berdíky v řadě si vzal všechny ztracené rány zpět. Do konce první devítky ještě stihl své jediné bogey a páté birdie.

Na první devítce, na které úvodní kolo končil, pak zahrál na trojce další bogey, ale na šestce a osmičce se dalšími dvěma birdie opět vrátil do paru a výrazně si tak zvedl šance, že s tentokrát zahraje i o víkendu.

Brixi, který kroutí své první týdny kariéry jako profesionál a na Kuňce jako jediný z Čechů prošel cutem, byl po první devítce v Cádizu na skóre +2 za dvě birdie, dvě bogey a jednoho dabláče. Na druhé devítce si polepšil o ránu třemi birdie a dvěma bogey.

V turnaji vede Belgičan Kristof Ulenaers, který zahrál na úvod 65 ran a se skóre -7 je na čele o dvě rány před čtveřicí nejbližších pronásledovatelů.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Ve Švédsku byl rozehrán společný turnaj European Tour a Ladies European Tour Scandinavian Mixed Hosted by Henrik & Annika.

Jak už název napovídá, hostí ho dvě švédské legendy Henrik Stenson a Annika Sörenstam.

Lépe z této dvojice zahrál Stenson, který je po kole za 70 ran (-2) na děleném 56. místě. Sörenstam zahrála o tři rány více a dělí 111. místo.

Ve vedení mají zastoupení obě pohlaví, když shodně 64 ran (-8) zahráli Rakušanka Christine Wolf a Angličan Sam Horsfield. Na čele mají náskok jedné rány.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení