Raději mlč, špatně ukazuješ ženský golf, slyší Paige od hráček

Paige Spiranac

Jinak velmi aktivní hvězda na sociálních síti Paige Spiranac minulý týden během US Women's Open na svém Twitteru mlčela. Později se ukázalo, že to mělo svůj důvod. Některé hráčky si prý nepřejí, aby zrovna ona reprezentovala ženský golf.

Jejího mlčení během jednoho z nejdůležitějších týdnů v roce pro ženský golf si všiml uživatel Twitteru Larry Legend.

"Považuji za zajímavé, že Paige Spiranac se nijak nezmínila o US Women's Open, které se hrálo v The Legendary Olympic Clubu," napsal na Twitter a Spiranac ve svém příspěvku označil.

28letá bývalá hráčka Ladies European Tour, která má na sociálních sítích miliony fanoušků, pak napsala celkem překvapivou odpověď.

"Hodně holek na Tour uvedlo, že si nepřejí, abych o nich nebo jejich turnajích mluvila, protože jsem prý špatná představitelka ženského golfu," vysvětlila Spiranac.

Narážela na to, že bývá často kritizována, jakým způsobem se ve spojení s golfem prezentuje. Mnoha hráčkám vadí, že spíš staví na obdiv své tělo, než sport samotný. Golf přitom sama ovládá skvěle.

Na to má ale Spiranac svou odpověď, kterou se hájila už v roce 2018, když se objevila na obálce slavné "Plavkové edice" časopisu Sports Illustrated.

"Různé ženy se cítí silné v různých situacích a není správné někomu říkat, co je správné a co ne," napsala tehdy na Twitter. "Je to více o tom, jaká je kdo osobnost, než o tom, co má nebo nemá na sobě," uvedla.

Ačkoliv jako hráčka do špičky světového golfu neprorazila, je jen minimum fanoušků, kteří by o Spiranac nikdy neslyšeli.

Se svými více než třemi miliony fanoušků na Instagramu a více než půl milionem sledujících na Twitteru patří beze sporu mezi nejvlivnější osobnosti ženského světového golfu. Způsob, jakým prezentuje sebe i hru samotnou, však mnoho lidí považuje přinejmenším za kontroverzní.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení