Amatér Ráža vyškolil profíky. Gasco Open vyhrál o 4 rány!

Filip Ráža

Jubilejní 10. ročník Gasco Open presented by Robert Schovánek vyhrál v kategorii PRO jediný amatér ve startovním poli Filip Ráža, a to s velkým přehledem. V jednokolovém podniku zahrál 64 ran (-8) a o čtyři rány porazil druhého Jana Hejnu.

Tradiční turnaj v Golf Resortu Lázně Bohdaneč opět přilákal většinu hráčů z domácí špičky. Z ní chyběla jen trojice Stanislav Matuš, Gordan Brixi a Aleš Kořínek hrající na Challenge Tour ve Španělsku a také člen European Tour Ondřej Lieser.

I bez nich velice silné zastoupení českých profesionálů vyškolil jediný amatér ve startovní listině Ráža, který odehrál báječné kolo s jediným bogey, sedmi birdie a jedním eaglem. Celkově zahrál osm ran pod par.

Zmíněným eaglem na pětiparové 9. jamce zakončil Ráža první devítku, na které si předtím připsal ještě berdíky na 2, 7 a 8.

Na druhé devítce zapsal hráč Albatross Golf Clubu birdie na 11, 13, 14 a 18. Na 17 přišlo jeho jediné bogey dne. Bylo z toho osm ran pod par hřiště a vítězství s luxusním náskokem čtyř ran.

"Byl to dobrý den. Měl jsem slušný start, když mi na dvojce spadl putt do birdie, a pak pokračovala vyrovnaná dobrá hra až tak do 15. jamky, kde mi nějak došlo jak hraju... Nakonec jsem to zvládnul a za to jsem rád," komentoval Ráža svůj skvělý výkon.

Jako amatér si však z vypsaného prize money 141 000 korun nevezme ani halíř. Nejvyšší finanční odměna tak připadla druhému Hejnovi, který zahrál 68 ran.

O další ránu zpět skončili na děleném třetím místě Jan Cafourek a Jakub Bareš. Do TOP 5 se vešli ještě Filip Mrůzek a Američan Gregg Lavoie.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení