Spilkovou čekají tři starty na LPGA v řadě, začíná v Daly City

Klára Spilková

Série tří startů v řadě za sebou na LPGA čeká na Kláru Spilkovou. Minulou neděli odletěla po tréninku z Floridy do Kalifornie, kde se od 10. do 13. června hraje LPGA Mediheal Championship v Daly City, který bude exkluzivně vysílat stanice Golf Channel.

6551Hřiště Lake Merced Golf Clubu má délku 5990 metrů a par 72, hrát se bude o celkové prize money 1 500 000 dolarů. Spilková má v nové sezoně za sebou na LPGA dva turnaje. Nejprve skončila dělená dvanáctá na Lotte Championship a poté nedala cut na Pure Silk Championship.

"Na turnaj jsem se připravovala v Sarasotě, kde jsem trénovala na svém hřišti The Concession. Počasí už je letní, což znamená, že se dá trénovat většinou od brzkého rána tak do oběda, než přijdou bouřky. Také jsem pokračovala ve svém kondičním a rehabilitačním plánu," vzkázala Spilková ze zámoří.

Hřiště Lake Merced poznala nejlepší česká profesionálka při zdejším startu na LPGA před dvěma lety, kdy skončila na děleném 55. místě s celkovým skóre 5 nad par.

"Moc se mi líbí. Je to parkové, krásně tvarované hřiště, s vysokými roughy a nádhernými starými stromy. Na turnaj se už moc těším. Momentálně to vypadá, že budu hrát tři turnaje v řadě, ale nechávám si také prostor podle toho, jak se budu cítit," uvedla hráčka, jejímž caddiem bude už na čtvrtém společném turnaji Mike Mikolajczak.

LPGA Mediheal Championship se hraje potřetí. Naposledy zde v roce 2019 vyhrála Sei Young Kim v play-off nad Bronte Law a Jeongeun Lee6, o rok dříve triumfovala Lydia Ko. Loni se kvůli pandemii turnaj nekonal.

Klára Spilková startuje do prvního kola ve 12:26 místního času, tedy ve 21:26 SEČ. Přímý přenos na Golf Channelu startuje přesně o půlnoci.

Na nižší zámořské Symetra Tour se pak v tomto týdnu představí Karolína Vlčková, kterou čeká od pátku do neděle Island Resort Championship v Michiganu. Letos zatím z osmi startů dala tři cuty, nejlépe skončila koncem dubna dělená patnáctá na Garden City Charity Classic.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení