Vítěz US Open a Masters v poutech. Cabrera má velký problém

Angel Cabrera

Argentinský golfista a vítěz dvou majorů Angel Cabrera má problém. Velký problém! V poutech a pod ozbrojeným policejním dohledem byl vydán z Brazílie do své vlasti, kde ho čeká soud. Čelí obvinění z fyzického násilí vůči svým třem bývalým partnerkám.

Jednapadesátiletý vítěz US Open a Masters strávil měsíce na útěku, než ho v lednu zatkla brazilská policie v Riu de Janeiru na základě zatykače Interpolu. V úterý ho pak policejní eskorta předala argentinským úřadům na hranicích v Iguazu. Odtud bude převezen na jih země do věznice v Cordobě, kde ho čeká soud.

Cabrera je obviněn z fyzického týrání a násilí na svých bývalých partnerkách. Žalobu na něj podala bývalá přítelkyně Cecilia Torres Mana a její případ byl spojen s případy Cabrerovy bývalé manželky Silvy Rivadero a bývalé partnerky Micaely Escudo. Všechny žalují 51letého Argentince za fyzické napadení, vyhrožování a způsobená zranění.

Zatímco Cabrerův advokát Carlos Hairabedian obvinění bagatelizoval, všechny tři dámy jsou odhodlány dosáhnout spravedlnosti. "Všechna ta obvinění pocházejí už z dávné doby," konstatoval Cabrerův obhájce.

"Musíme ho zastavit, aby nás už nechal na pokoji. Stále si myslí, že jsme do konce života v jeho vlastnictví a že musíme snášet všechny jeho útoky a neustálé ponižování," prohlásila Torres Mana.

Cabrera je nejuznávanějším jihoamerickým golfistou. V roce 2007 zvítězil na US Open v Oakmontu o jednu ránu před Tigerem Woodsem a Jimem Furykem, o dva roky později triumfoval na Masters a ještě v roce 2013 sahal po druhém titulu z Masters, ale v play-off podlehl Adamu Scottovi. Poslední turnaj odehrál v září 2020.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení