Fowler neprošel na US Open. Lefty má plán, jak ho tam dostat

Phil Mickelson a Rickie Fowler

O jedinou ránu neprošel Rickie Fowler kvalifikací na US Open. Po Masters by to pro něj znamenalo, že bude letos chybět už na druhém majoru. Možná má ale šanci, protože s nápadem, jak ho dostat do Torrey Pines, kde se letos US Open hraje, přišel Phil Mickelson.

Fowler bojoval o svou účast v jednom z kvalifikačních turnajů na 36 jamek v Brookside v Columbusu ve státě Ohio. V pondělí se ale kvůli prudkému dešti a bouřce kvalifikace nedohrála, takže zbývajících pět jamek dohrával v úterý.

Dvaatřicetiletý vítěz pěti turnajů PGA Tour sice zabojoval, na závěrečné jamce těsně minul chip do birdie a o ránu se nedostal na třetí letošní major. "Jsem samozřejmě zklamaný, měl jsem to zvládnout. Nehrál jsem tady ale dobře, a přesto jsem byl tak tak blízko. To je škoda," okomentoval Fowler svůj marný boj o US Open.

Bude na něm chybět poprvé po deseti startech v řadě, během nichž skončil třikrát v top 10, nejlépe v roce 2014 na děleném druhém místě.

Nicméně, pořád ještě existuje malá šance, že v Torrey Pines přece jen bude hrát. S návrhem, jak ho tam dostat přišel na Twitteru Phil Mickelson. Nedávný vítěz PGA Championship nabídl, že se vzdá své aktuálně už nepotřebné výjimky ve prospěch Fowlera.

Týden předtím, než jako nejstarší golfista historie vyhrál major, konkrétně PGA Championship, totiž 50letý Mickelson přijal výjimku od USGA, aby mohl startovat v Torrey Pines ve svém rodném San Diegu.

Mickelson, který vyhrál šest majorů, ale dosud nikdy US Open, kde skončil šestkrát druhý, nejprve speciální výjimku odmítl. "Nepřijmu jí. Buď se dostanu na turnaj sám, nebo zkusím kvalifikaci, ale nechci žádnou zvláštní výjimku. Když se na turnaj nedostanu, nezasloužím si tam být," tvrdil ještě v únoru 2020.

Později si to rozmyslel, výjimku přijal, ale nakonec ji nepotřebuje, protože díky vítězství na PGA Championship se vyhoupl ve světovém žebříčku ze 116. až na 32. místo a na turnaj se dostal automaticky.

A teď nabízí výjimku původně určenou sobě právě Fowlerovi. Pravda, ani s podporou fanoušků na Twitteru nemá oprávnění ji komukoliv udělit, ale kdo ví… Jeho výjimečná osobnost třeba může pomoci Fowlerovi na US Open.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení