Detaily hry o miliony: 18 akcí, 20 milionů v banku, čtyři pro vítěze

Ilustrační foto

Hodně hlasitě o sobě dal vědět nově vznikající golfový projekt Premier Golf League. I když hlasitě vlastně ne, protože o detailech soutěže, struktuře a finančních odměnách informoval prostřednictvím otevřeného dopisu golfovému světu zveřejněného na sociálních sítích.

Včera už jsme přinesli první informace o startu projektu, který se může stát vážnou konkurencí především pro zámořskou PGA Tour, dnes přinášíme další podrobnosti.

Premier Golf League poběží ve dvou formátech souběžně – jako šampionát hráčů a družstev. Zatímco v Players Championship se bude hrát klasicky na rány a v každém turnaji bude prize money ve výši 20 milionů dolarů, z níž vítěz získá čtyři miliony.

Pro srovnání, na turnajích WGC, které jsou součástí PGA Tour, inkasuje vítěz částku ve výši 1,82 milionu dolarů.

V týmové soutěži bude hrát 12 týmů po čtyřech hráčích a započítávat se budou pouze dva nejlepší výsledky za tým a za den. Vítězný tým získá na každém turnaji bonus ve výši jednoho milionu dolarů. Těch by se mělo odehrát celkem 17 plus osmnáctý jako finále.

Premiérová s

Z osmnácti turnajů by se jich mělo odehrát dvanáct v USA, zatímco šest dalších destinací bude ještě upřesněno. V plánu jsou ale tzv. swingy – na východním a západním pobřeží USA a další menší série v Asii a Evropě.

"Premier Golf League je už šest let naším srdečním projektem. Neprosazuje se nám lehce, ale jsme nezastrašení golfoví nadšenci se zázemím v podobě prodeje a nákupu golfových médií, přenosů, sportovní produkce, organizování golfových turnajů, digitálních operací a práva," poodhaluje se v dopise, kdo za projektem stojí.

"Naší motivací je víra, že profesionální golf může a měl by být ještě zajímavější a přitažlivější pro fanoušky, hráče a širokou golfovou komunitu. Naším jediným cílem je, aby ještě více lidí sledovalo a hrálo hru, kterou milujeme. I v příštích desetiletích. Protože pro nás to není o penězích, ale o tom být lepší," uvádí se v otevřeném dopise.

V každém případě, Premier Golf League dala také jasně najevo, že peníze získané z tohoto programu, budou investovány zpět do golfové komunity. A zároveň potvrdila, že Premier Golf League je zcela jinou organizací a nemá nic společného s jiným projektem Super Golf League podporovaného Saúdskou Arábií.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení