První golfová výplata? Hrál jsem už ve Vegas s Čejkou, vtipkoval Brixi

Gordan Brixi

Český golfový profík Gordan Brixi udělal v minulém týdnu důležitý kariérní krok. Připsal si svůj první cut na Challenge Tour, a tak vůbec poprvé ve svém životě si golfem vydělal nějaké peníze. Tedy, oficiálně.

Brixi zahrál v úvodních dvou kolech na D+D REAL Czech Challenge na Kunětické Hoře pokaždé ránu pod par a s celkovým skóre -2 prošel cutem přesně na ránu, jako jediný z 15 Čechů ve startovním poli turnaje.

O víkendu už to bylo z pohledu stále ještě 18letého golfisty horší, a nakonec obsadil s plus patnácti 60. pozici. Tak jako tak to pro něho znamenalo, že si po turnaji došel pro svůj první golfový šek v životě.

Jednalo se tak pro něho o první oficiální výplatu v životě, na kterou snad každý vzpomíná a většinou ji bez přemýšlení utratí. Co s ní udělá Brixi? "Snad to bude stačit alespoň na zaplacení hotelu," usmál se Brixi v době, kdy ještě netušil, kolik přesně si z celkového prize poolu ukrojí.

Nakonec to bylo 620 eur, v přepočtu tedy něco přes patnáct tisíc korun, takže se mu jeho přání dost možná vyplnilo. I když, o první peníze, na které si díky golfu přišel, se nejednalo. Golfisté určitě rozumí.

"Už jsem na hřišti párkrát o peníze hrál, třeba koncem minulého roku ve Vegas s Alexem Čejkou. Je skvělý a i v padesáti má neskutečný drive. A až ho potkám zase příště, už bude minimálně dvojnásobný major šampion. Je to neskutečné, co se mu povedlo," řekl Brixi.

Ten je na rozdíl od Čejky na úplném začátku své profesionální kariéry, když se s amatérským statusem rozloučil koncem minulého roku. V úvodu toho zkoušel převážně kvalifikace na Korn Ferry Tour, ale do hlavního turnaje se dostal až po přesunu do Evropy na Kuňce.

"Jsem se sebou spokojený. Mám radost z toho, že jsem dal svůj první cut a že jsem se na hřišti nikdy nevzdal, i když mi to úplně nešlo," zhodnotil svůj týden strávený na hřišti nedaleko Pardubic.

V tomto týdnu už je někde úplně jinde, když ho čekají další dva turnaje Challenge Tour, tentokrát ve Španělsku. V tomto týdnu se na Challenge de Cadiz potká mimo jiné se Stanislavem Matušem a Alešem Kořínkem.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení