Osobnosti pálí do PGA Tour. Kruté! Proč jste Rahma natáčeli?

Jon Rahm

Významné golfové osobnosti tepou do PGA Tour za to, jakým způsobem proběhlo oznámení Jonu Rahmovi, že měl minulý týden během The Memorial Tournament pozitivní test na Covid-19. Španěl musel odstoupit ze skvěle rozehraného turnaje po třetím kole při vedení o šest ran.

Video s jeho silnou emotivní reakcí pak obletělo svět. A právě to, že se to celé odehrálo za přítomnosti televizních kamer a posléze se nevyhnutelně šířilo na sociálních sítích, považuje spousta lidí za přinejmenším necitlivé.

Dramatická scéna se odehrála v sobotu těsně za 18. greenem, kde právě Rahm ukončil kolo za 64 ran a po třech kolech vedl prestižní turnaj Jacka Nicklause s rekordním náskokem. Když tu k němu předstoupili zástupci PGA Tour se špatnou zprávou.

Rozhodnutí PGA Tour sdělit Rahmovi tak citlivou informaci před zraky diváků z celého světa hodně nadzvedlo ze židle jindy velmi distinguovaného Nicka Falda.

"Proč mu neřekli, aby si nasadil masku, šel dovnitř, že mu musí sdělit něco důležitého. Byla by to úplně jiná reakce a situace!," štvalo anglickou legendu, která svůj názor na věc vyjádřila na Twitteru.

Hvězda sociálních sítí Paige Spiranac rovněž sdílela názor, že celá situace měla být ze strany PGA Tour řešena úplně jinak. "Všichni se shodneme na tom, že říct Rahmovi tuto zprávu hned vedle greenu přede všemi a na kameru, byl špatný nápad."

"Proč to zabírali až do konce a před tabulí," divil se Rahmův kolega z PGA Tour Wyndham Clark, který tím poukazoval na možnou senzacechtivost celé akce.

Stejně reagoval i další z kolegů Matthew NESmith. "Nemuseli mu to říkat takto. Jon Rahm je bezpochyby nejlepší hráč týdne."

Ještě dál šla sestra známého hráče European Tour Rafy Cabrery-Bella Emma, která je sama bývalou hráčkou Ladies European Tour. Rahmova krajanka ve svém příspěvku na Twitteru vyjmenovala, kolika závažných pochybení se PGA Tour dopustila při svém počínání vůči Rahmovi.

Samotný Rahm také vydal prohlášení, kde s fanoušky sdílel své zklamání a děkoval jim za podporu. Jeho tweet pak sdílel i Phil Mickelson.

"Jonova reakce byla nejvíc na úrovni, jakou jsem kdy viděl. Pokud ještě nejste jeho velkými fanoušky (což já jsem), teď už určitě budete. Úžasný charakter," napsal Mickelson.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení