Pohádkově bohatá Premier Golf League má začít v lednu 2023

Golfové hřiště

Premier Golf League, která se chystá narušit zavedené pořádky ve světě špičkového profesionálního golfu by měla podle BBC odstartovat v lednu 2023. Okruh inspirovaný Formulí 1 by měl obsahovat 18 podniků s dotací 20 milionů dolarů.

Celková dotace na sezónu by pak měla být 350 milionů dolarů. Vítěz každého z turnajů má podle BBC inkasovat 4 miliony dolarů. Jen pro připomenutí, nejvyšší odměnu si v letošní sezóně PGA Tour připsal vítěz The Players, kde si za triumf vydělal Justin Thomas v březnu 2,7 milionů.

BBC také hlásí, že 12 z 18 podniků se odehraje v USA, přičemž PGL počítá také s týmovým formátem, kdy čtyřčlenné týmy povedou jejich vybraní šéfové. V plánu je také soutěž žen. Veškeré podrobnosti pak mají být zveřejněny do konce týdne.

Zajímavou informací také je, že PGL nemá být zaměňována za Super League Golf, za kterou mají být saudskoarabské investice, a která silně čeřila hladinu golfového dění minulý měsíc během PGA Championship.

"Posledních osm měsíců jsme se využili k tomu, abychom si zkontrolovali každý kousek naší skládačky a ujistili se, že poslední rok s Covidem nezměnil naše myšlení. Náš tým je připraven vyrazit," uvedl šéf World Golf Group Andy Gardiner v rozhovoru s Iainem Carterem z BBC.

"Momentálně je termín leden 2023 naprosto schůdný. Uvidíme, jak budou probíhat rozhovory s komunitou, kterou chceme přijmout mezi nás," uvedl šéf společností, která za projektem PGL stojí.

Gardiner zároveň zpochybnil, že bude legální vyloučit hráče z již existujících sérii, pokud se k PGL připojí. Tvrdí, že jejich koncept naopak golf oživí.

"Skutečně věříme, že do hry přineseme mnohem více fanoušků a učiníme golf pro desetiletí, která přijdou, mnohem silnější. Fanoušci budou nadšení, protože to je přesně to, o co nám jde," uvedl Gardiner.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení