Rahm vedl na Memorialu o 6 ran. Pak musel odstoupit, kvůli COVIDu

Jon Rahm

Naprosto zdrcující scéna byla k vidění po skončení 3. kola letošního Memorialu. Po kole za 64 ran se na něm ujal vedení už o šest ran Španěl Jon Rahm, který však hned u greenu dostal informaci, že byl pozitivně testován na COVID-19 a že z turnaje musí odstoupit.

PGA Tour následně uvedla, že Rahm přišel během turnaje do bezprostředního kontaktu s osobou, která byla později pozitivně testována na COVID. V turnaji mohl podle aktuálních pravidel pokračovat, ale každý den musel být preventivně testován.

Jeden takový test proběhl také v sobotu brzy ráno po dohrávce druhého kola. Rahm následně nastoupil do kola třetího, ve kterém si vybudoval náskok, díky kterému byl velkým favoritem na celkové vítězství. Toho se ale letos na akci Jacka Nicklause nedočká.

"Jsem zdrcen, že se musím odhlásit z Memorialu. Jedná se o věc, které se v životě stávají, a jsou to ty momenty, u kterých nás naše reakce na ně definuje, jakými jsme," vzkázal Rahm v prohlášení.

Španěl nemá žádné příznaky, přesto musí být v karanténě až do 15. června, což je dva dny před startem letošního US Open v Torrey Pines.

"Děkuji za to, že jsem já i moje rodina v pořádku. Udělám vše potřebné k tomu, abych byl zdravý a v bezpečí, a ke golfu se vrátím, jak to bude možné. A zítra se budu s vámi dívat, jak to dopadne," dodal Rahm.

Po jeho odstoupení se na prvním místě usadili Patrick Cantlay s Collinem Morikawou, kteří jsou na skóre -12. Tři rány na ně ztrácejí Branden Grace Scottie Scheffler. O další tři rány zpět je pátý Max Homa.

"Je to ta nejhorší možná situace, ve které se něco podobného může stát. Všichni víme, že něco podobného se může stát. Je to neskutečná smůla," okomentoval vše Cantlay, který šel s Rahmem v jednom flightu.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení