Klára Sionková, dcera bývalého fotbalisty, zářila na Konopišti

Klára Sionková

Ve stínu sobotního historického vítězství amatérky Sáry Kouskové na turnaji LETAS na Konopišti trochu zapadl senzační výkon teprve 15leté Kláry Sionkové, která na Amundi Czech Ladies Challenge startovala na divokou kartu. A důvěru splatila vrchovatě.

Dcera bývalého reprezentačního fotbalisty Libora Sionka, který hrál u nás mimo jiné za Baník se Spartou a v zahraničí v Rakousku, Skotsku nebo Dánsku, obsadila po kolech za 73, 70 a 71 ran se skóre -3 dělené 3. místo.

"Jsem moc ráda za tuto zkušenost. Hrálo se mi dobře, ač jsem ještě párkrát udělala chyby, které by v mé hře být nemusely. Celkově si však odnáším pozitivní pocity," řekla talentovaná Češka po dohrání.

Na co bude ze svého prvního turnaje mezi profesionálkami vzpomínat nejvíce? "V paměti mi zůstanou zřejmě z finálového dne dva chipy – na šestce a čtrnáctce, kde jsem se ze svízelné situace dokázala dostat."

"Nyní mám v plánu hrát českou amatérskou Tour, dále pak týmové povinnosti a na konci června bych si ráda zahrála v Berouně. Tam však ještě nemám jistý start," popsala svůj nejbližší program hráčka Albatrossu.

Sionkové vystřihla poklonu i zkušenější krajanka a šampionka turnaje Sára Kousková, která má už v příštím roce namířeno k profesionálkám.

"Ráda bych chtěla poblahopřát Kláře Sionkové, která předvedla na svůj věk velký výkon. Už se těším na to, jak bude její kariéra v budoucnu pokračovat,“ okomentovala výkon své patnáctileté kolegyně Kousková.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení