Jakubčík vyhrál German Boys, Liesera čeká na ET boj o cut

Filip Jakubčík

Zajímavý den prožili čeští golfisté v Německu. Na European Tour bojoval Ondřej Lieser jako všichni ostatní s těžkými podmínkami na Porsche European Open a v neděli ho čeká boj o cut. Amatér Filip Jakubčík pak vyhrál prestižní turnaj German Boys.

Lieser vyrazil na hřiště odpoledne a jeho rundu přerušila v druhé polovině bouřka. Lieser byl v tu chvíli tři rány nad parem, když se po nepovedeném vstupu do kola (+4 po šesti jamkách) vrátil do hry dvěma berdíky (17, 1), po kterých však přišlo další bogey (2).

Po návratu na hřiště sice přišlo další bogey na pětce, ale na následujících dvou jamkách zapisoval nejlepší český golfista berdíky a posunul se na skóre +2, které by stačilo na pátou desítku.

Jenže na pro Liesera na závěrečné pětiparové devítce přišlo double bogey a pohoršení na plus čtyři. To stačí po prvním ze tří kol, které na hráče v Německu čekají, na 76. místo. Vede Thomas Detry (-4).

Průběžné pořadí turnaje ET naleznete zde.

Jakubčík vyhrál German Boys

V Německu se v tomto týdnu hrál také prestižní turnaj German Boys & Girls Open, na kterém o sobě dali výrazně vědět čeští hráči. Mezi chlapci senzačně zvítězil Filip Jakubčík, který po kolech za 69, 68 a 67 dohrál se skóre -12. Dělený čtvrtý navíc skončil Jakub Janda (-7).

Mezi dívkami obsadila sedmé místo Anna Andrýsková (-3).

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení