Historický kousek Kouskové! Na Konopišti vyhrála turnaj LETAS

Sára Kousková

Amatérka Sára Kousková se v sobotu zapsala do české golfové historie. Na Konopišti se totiž stala první českou šampionkou na nižší evropské profesionální sérii LETAS, když dominantním způsobem vyhrála Amundi Czech Ladies Challenge.

Kousková turnaji dominovala na hřišti Radecký od prvního kola, ve kterém zahrála svůj nejlepší výsledek v životě a po kole za 64 ran (-8) vedla o pět ran. Po druhém svůj náskok navýšila na ran sedm a po finálové rundě nakonec slavila vítězství o osm.

Díky kolu za 71 ran vyhrála se skóre -14 o zmíněných osm ran před nejlepší profesionálkou na turnaji Ruskou Ninou Pegovou. V nedělním finále zapsala Kousková čtyři birdie, jedno bogey a jednoho dabláče.

"Jsem ohromně šťastná, že se mi povedlo na domácím turnaji prodat vše, co v sobě nyní mám. Po úspěšné sezóně v USA jsem měla možnost hrát v zahraničí, ale zvolila jsem turnaj pořádaný Českou golfovou federací, abych jí alespoň částečně splatila podporu, kterou od ní v průběhu posledních let dostávám," vysvětluje Kousková důvody startu na turnaji Amundi Czech Ladies Challenge.

"První dva dny se mi dařilo hrát takový golf, jaký jsem si se svým týmem naplánovala. V neděli byl plán stejný, bohužel se mi do hry ale dostaly chybičky. To ale samozřejmě na mé radosti nic nemění," okomentovala své výkony jedenadvacetiletá hráčka Prague City Golf.

"Teď mě čeká tréninkový blok v mém klubu na Zbraslavi, kde se chci kvalitně připravit na zbytek sezóny. Pak bude následovat start na Ladies European Tour, amatérská mistrovství a poté návrat do zámoří, kde chci v srpnu zabojovat o kartu na LPGA Tour," popsala své plány pro zbytek roku Kousková, kterou letos čeká poslední rok mezi amatérkami.

Dělené třetí místo obsadily čtyři hráčky - německá profesionálka Verena Gimmy, Tereza Melecká, Klára Sionková a Elena Colombo ze Švýcarska.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení