Rickie Fowler opět hraje skvěle. I díky novým speciálním brýlím

Rickie Fowler

Golfové obrození Rickieho Fowlera pokračuje. Trápící se hvězdu podle všeho nakopla úspěšná účast na letošním PGA Championship a také na dalším turnaji PGA Tour se po nedohraném prvním kole drží na špici. Na Memorialu zahrál Fowler za mínus tří a je v TOP 10.

Fowler musel na druhý major roku dostat speciální pozvánku, jinak by si ho nezahrál. Pořadatelům se přitom odvděčil skvělým výkonem, když skončil dělený osmý. Na předchozích dvou turnajích zámořské série přitom ani neprošel cutem…

Podle všeho to nebyl ojedinělý záblesk hráče, který ještě před pár lety končil na majorech pravidelně na špici a celkem si připsal na PGA Tour pět turnajových vítězství. V tomto týdnu totiž hraje v Ohiu opět skvěle a po prvním nedohraném kole se drží znovu v elitní desítce.

A to i díky brýlím, ve kterých netradičně vyrazil do hry. Nejde přitom pouze o módní výstřelek, který bychom v případě Fowlera očekávali především. Je za tím jeho horší zrak, se kterým na golfu bojuje dlouhá léta. A nyní přišle na to, jak problém vyřešit.

"Vždy jsem měl problém s tím, vidět dál jak na 150 yardů," přiznává Fowler, který však zatím nechce jít na operaci s očima. A brýle mu při hře nevyhovovaly, protože mu vadilo, že se při švihu nepatrně hýbaly a navíc mu trochu blokovaly pohled na míček.

To se ale změnila se změnou švihu: "Dalo mi to šanci vyzkoušet standardní sluneční brýle, které nejsou na předpis. Řekl jsem si, že jdu do toho, proč to nezkusit. A je to fajn, konečně vidět, jak míček dopadne."

Ve čtvrtek to přitom byla úspěšná premiéra Fowlera s brýlemi, když zahrál čisté kolo za 69 ran (-3) a usadil se na děleném sedmém místě, tři rány za vedoucím Collinem Morikawou. Všichni hráči však nestihli kolo dohrát.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení