Ženské US Open ještě nezačalo a rodina Kordova už se raduje

Nelly a Jessica Kordovy

Letošní v pořadí 76. US Women’s Open, které startuje dnes na hřišti Lake v Olympic Clubu v San Francisku, ještě ani nezačalo a sestry Jessica a Nelly Kordovy už mají důvod k radosti. A možná ještě větší jejich rodiče Petr Korda a Regina Rajchrtová. Proč?

Vysvětlení je prosté. Obě sestry totiž poprvé na majoru nastoupí spolu v jednom flightu v úvodních dvou kolech. "Naši rodiče jsou nadšení. Nebudou muset obejít 36 jamek, vystačí si s osmnácti," prohlásila Jessica.

Ve flightu je doplní vítězka US Open z roku 2011 Korejka So Yeon Ryu. A jejich rodiče budou samozřejmě u toho a sledovat dění přímo na hřišti. Ale ušetří tentokrát spoustu kroků…

Obě sestry Kordovy se řadí k favoritům turnaje, přestože ve své sbírce dosud žádný titul z majoru nemají. Starší 28letá Jessica už ale vyhrála šest podniků LPGA a aktuálně je na 11. místě ve světovém žebříčku. Mladíš 22letá Nelly má sice o dva turnajové tituly méně, ale je momentnálně ve světovém žebříčku nejlepší Američankou na 4. pozici.

Navíc obě už letos dokázaly jeden turnaj vyhrát. Aby byl výčet úspěchů téhle sportovní a nadmíru úspěšné rodiny kompletní, je třeba připomenout první titul na turnaji ATP Tour v Itálii nejmladšího z rodu Sebastiana.

"Sebastian do toho vložil tolik moc prácě a úsilí. A vidět to, že to dokázal, je velice inspirující. Jess letos hraje taky velice dobře. Myslím, že se tím navzájem hodně podporujeme," prozradila Nelly.

Přestože ve světovém žebříčku je aktuálně nejlepší Američnakou a výš než Jessica, přiznala, že tak trochu je pořád tou třetí vzadu. "Jo, mluví se o mě jako o dceři Petra Kordy a mladší sestře Jessiky. Potom, co Sebastian vyhrál tutnaj ATP Tour, se o mě nejspíš bude mluvit jako o mladší sestře Sebastiana," smála se 22letá vítězka čtyř turnajů LPGA.

Na úspěchy ostatních ale nijak nežárlí. Spíš je bere jako motivaci. "Myslím, že je to super. Protože to znamená, že se jim daří dobře," uvedla Nelly. A nijak se netají tím, že vyhrát major je jejím velkým cílem. Stejně jako Jessiky.

"To jednoznačně. Naším cílem číslo jedna je hrát na majorech, včetně toho nejbližšího, co nejlépe a pokud možno nakonec zvednout nad hlavu vítěznou trofej," přála si Nelly.

Na Lake Course ale čeká nejen je, ale všechny golfistky tvrdá zkouška. "Roughy jsou husté a vysoké, greeny tak malé, takže to bude hodně těžká zkouška. Ale já jsem nadšená, protože přesně takhle US Open v mé hlavě vypadá," prohlásila Jessica.

Lake Course je se svou dílkou 5904 metrů relativně kratším hřištěm navzdory svému jménu na něm není ani jediná vodní překážka. V banku turnaje je 5,5 milionu dolarů a mezi 156 hráčkami je třináct bývalých vítězek US Open včetně obhájkyně titulu A Lim Kim.

Úvodní dvě kola ve čtvrtek a v pátek můžete sledovat v přímých přenosech na stanici Golf Channel od 20:30, vysílání obou víkendových kol v sobotu a v neděli začíná už ve 20:00.

Kompletní flighty pro úvodní dvě kola naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení