Úžasné gesto Justina Thomase. Komu věnoval své peníze?

Justin Thomas

Dojemný příběh Michaela Visackiho a jeho snu hrát na PGA Tour podle všeho zasáhl také Justina Thomase. Ten se svému kolegovi, který zatím neměl tolik štěstí jako on, rozhodl finančně pomoci.

O událostech, které koncem dubna Visackému přihodily, jsme psali (zde). Po letech zkoušení se mu konečně na Valspar Championship podařilo projít skrze pondělní kvalifikaci do turnaje na PGA Tour.

V bezprostředním telefonátu se svými rodiči ihned po skončení kvalifikace to 27letý golfový pořízek chlapsky oplakal, po kolech za 74 a 71 však se skóre +3 následně na turnaji neprošel cutem.

Další šanci dostal v minulém týdnu na Charles Schwab Challenge, když dostal do Colonialu sponzorskou pozvánku a v úterý si zahrál tréninkovou rundu právě s Thomasem. Na bývalou světovou jedničku přitom udělal takový dojem, že se ho Thomas rozhodl finančně podpořit.

"Tady máš něco ode mě, chci tě podpořit v tom, co děláš. Drž se a těším se, až si spolu zase zahrajem," řekl mu Thomas ve chvíli, kdy vyndal z kapsy vypsaný šek a během podávání rukou ho dal Visackému.

Vše na místě sledoval novinář Rick Gehman, který vše zaznamenal a potvrdil: "Justin Thomas vytáhl z kapsy šek a dal ho velkému Miku Visackému, aby mohl i nadále usilovat o svou golfovou kariéru."

Sedmadvacetiletého hráče z Floridy ale ještě čeká dlouhá cesta. Ani při svém druhém startu na okruhu totiž neprošel cutem, tentokrát skončil až za jeho hranicí se skóre +9 po kolech za 77 a 72 ran.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení