Rahm nabízí řešení pomalé hry. Ukryl ho pod zkratku A.I.M.

Jon Rahm

Tempo hry, nebo spíš pomalá hra, je v golfu stále diskutované téma. A zrovna tak se stále hledají řešení, jak zrychlit golfové kolo. Platí to i po druhém majoru sezony, kde po osmi letech padl trest za pomalou hru. Se svou troškou a inovací, jak zrychlit, přišel i Jon Rahm.

Rychlost hry je téměř nekonečným příběhem golfu. Diskuse a návrhy, jak odseknout nějaké ty vteřiny, nebo dokonce minuty z golfové rundy, neberou konce.

Pravdou je, že diskuse opět zesílily poté, co na nedávném PGA Championship padl dokonce trest za pomalou hru. Stalo se tak na majoru po téměř osmi letech. Tím "šnekem" byl Američan John Catlin a v prvním kole si za to odnesl na jedné z jamek místo paru bogey.

Ostatně, pomalá hra byla nejspíš i startovacím momentem dodnes trvajícího sváru mezi Brooksem Koepkou a Brysonem DeChambeauem. To, když si Koepka v roce 2019 během turnaje Dubai Desert Classic na to, že nechápe, jak někdo potřebuje na přípravu rány minutu a dvacet vteřin. A přestože nejmenoval, bylo zřejmé koho má na mysli.

Od té doby to mezi oběma golfisty jiskří a další várku vzájemných antipatií si vyměnili právě během a po letošním druhém majoru.

Co s pomalou hrou?  Jon Rahm teď přišel se svým návrhem možného řešení. Originální metodu nazval A.I.M. "Říkám tomu A.I.M., což znamená vždy v pohybu," vysvětlil španělský ranař.

Světová trojka novou metodu, kdy je nutné, aby hráč i jeho caddie byly v neustálém pohybu, představila i na Instagramu. Po chvíli ale bylo jasné, že jde jen o žertík.

 

Nicméně, získal si pozornost golfových fanoušků, kteří okamžitě reagovali. "Dělej si poznámky, Brysone," napsal jeden z nich. "Myslím, že by to šlo ještě rychleji," přidal se další.

Pro další se stalo video inspirací. "Bylo by skvělé realizovat několik turnajů takového "speed golfu" během roku. Rozhodně si o tom promluvíme," přidal se další fanoušek. Kdo ví, třeba to může být opravdu zajímavá inspirace.

 

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení