Dcera fotbalisty Sionka si zahraje profesionální golfový turnaj

Klára Sionková

Teprve 15letou Kláru Sionkovou, dceru bývalého fotbalisty Libora Sionka, čeká první start na profesionálním golfovém turnaji v kariéře. Stane se tak v příštím týdnu na Amundi Czech Ladies Challenge ze série LETAS, která se hraje od čtvrtka do soboty na Konopišti.

Talentovaná česká golfistka, která se v loňském roce stala mimo jiné nejlepší kadetkou v celém ročníku Národní golfové tour mládeže, může na turnaji startovat díky sponzorské pozvánce. 

"Když jsem se dozvěděla, že jsem od společnosti Amundi obdržela divokou kartu, byl to pro mne velmi příjemný šok. Jsem jim velmi zavázaná a věřím, že jak při samotném turnaji, tak v budoucnu, nezklamu jejich důvěru," říká Klára Sionková.

Ta se na své první měření sil s profesionálkami těší: "Bude se jednat o mou premiéru na profesionálním okruhu, takže jsem plná očekávání, nicméně převládají u mne pozitivní pocity."

"A cíle? Budu se snažit hrát co nejlépe, chci mít z hry především radost. A pokud se mi podaří projít cutem, budu určitě spokojená," dodává Sionková, která reprezentuje golfový klub Albatross.

Kromě Sionkové se mohou čeští fanoušci těšit na 28 domácích hráček. Golfistek se na turnaji představí celkem skoro 100 z celkem 24 zemí světa.

"Jsem rád, že ve startovním poli bude několik zvučných jmen evropského ženského golfu. Do Čech se například vrací i vítězka první Czech Ladies Challenge z roku 2017, sympatická Francouzka Lucie Andre," kvituje Luboš Klikar, technický ředitel České golfové federace.

Mezi největší domácí naděje patří amatérky Sára Kousková, Patricie Macková, Tereza Melecká nebo Kristýna Frýdlová. Hrát budou také tři profesionálky Kateřina Vlašínová, Lucie Hinnerová a Kristýna Napoleaová.

Nahuštěný golfový kalendář znamená, že se v příštím týdnu budou hrát v česku dva profesionální mezinárodní turnaje. Kromě LETAS na Konopišti se uskuteční také už devátý ročník D+D REAL Czech Challenge na Kunětické Hoře, kam se Challenge Tour vrací po třech letech.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení