Tiger Woods: Bolí to víc, než cokoliv, co jsem zatím zažil

Tiger Woods

Od únorové autohavárie se Tiger Woods omezil jen na strohé vzkazy na sociálních sítích, občas přidal i nějakou fotografii, ale teď konečně poprvé i promluvil. A náprava vážných zranění není žádnou selankou. Rehabilitace je podle vítěze 15 majorů hodně bolestivá.

Tři měsíce po těžké autohavárii nedaleko Los Angeles, ze které si Woods odnesl vážná zranění pravé nohy, se bývalý první hráč světa stále dává dohromady. Ale poprvé prolomil své dlouhé mlčení.

Postupně se dává dohromady po operaci otevřených zlomenin holenní a lýtkové kosti na pravé noze a dalších četných zraněních. Pravou nohu při operaci musela vyztužit ocelová tyč a kotník několik šroubů.

"Tohle bylo něco úplně jiného, mnohem vážnější. V minulosti jsem zažil už dost zranění, takže něco vím o rehabilitačních procesech, ale tohle je bolestivější než cokoliv, co jsem kdy předtím zažil," přiznal Woods, který se ocitl ve zdánlivě jednostranné rutině: rehabilitace, rehabilitace a opět rehabilitace.

Vítěz 82 turnajů PGA Tour přitom v minulosti už podstoupil pět operací zad, několik dalších operačních zákroků levého kolena a měl trable i s achilovkou. Takže následné rehabilitační procedury mu nejsou nijak cizí.

I proto nebylo tématem rozhovoru to, kdy se vrátí na golfové hřiště. Tuhle otázku vlastně vůbec nekomentoval. "Naplno mě zaměstnává moje rehabilitace a fyzioterapie," uvedl Woods pro zámořský magazín GolfDigest.

"Každý den podstupuji rutinu, cvičím a soustředím se na svůj cíl číslo jedna, kterým je chodit zase po svých. Beru to krok za krokem," prozradil 45letý Američan, který se zatím pohybuje jen s pomocí berlí a i pro něho byl inspirací nedělní triumf Phila Mickelsona, který v 51 letech zvítězil na druhém majoru sezony PGA Championship.

Woods dosud komunikoval s veřejností jen prostřednictvím sociálních sítí. Zveřejnil i fotografii, kde stojí o berlích a se svým psem Bugsem.

"Ta fotka mě pobavila, protože mi ty berle dělají docela velká ramena. Ale možná je to i tréninkem. Je pro mě hodně důležité, že mohu pořád posilovat horní část těla a být schopen zůstat pořád silný," uvedl Woods.

Woodse během nucené přestávka navštívilo i několik hráčů, mj. Rory McIlroy a Justin Thomas. "Dostalo se mi tolik podpory od lidí z golfu i mimo něj. Znamená to pro mě moc a ohromně mi to pomáhá. Je to neuvěřitelné," neskrýval Woods vděčnost za podporu ve svých těžkých chvílích.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení