Mickelson prozradil tajemství své dlouhověkosti. V čem se skrývá?

Phil Mickelson

Phil Mickelson se před několika dny stal nejstarším vítězem majoru v celé golfové historii, když ve finálovém kole udolal všechny své soupeře včetně Brookse Koepky v závěrečném flightu a získal svůj šestý titul z majoru. A prozradil i tajemství své dlouhověkosti.

Mickelson odehrál na obtížném hřišti Ocean v Kiawah Island skvělý turnaj. V padesáti letech vydržel bez problémů všechna čtyři kola. A za mnohem mladšími hráči nijak nezaostával. Spíš naopak.

Vítěz 45 turnajů na PGA Tour si neustále a konzistentně udržuje průměrnou délku ran z týčka nad 300 yardů. Ve finálové rundě PGA Championship odpálil na šestnácté jamce úžasný drive do vzdálenosti 366 yardů. Nejen, že přestřelil i svého parťáka z flightu a vyhlášeného ranaře Koepku, ale postaral se o nejdelší drive v průběhu celého turnaje.

Naprosto skvělá ukázka toho, že Mickelson navzdory svému věku stále drží krok s nejlepšími golfisty, přestože uplynulo už třicet let od jeho prvního vítězství na PGA Tour.

A v čem je ono tajemství? Mickelsonovou odpovědí je půst. "Každý týden se postím na 36 hodin, takže se na den a půl vzdám všeho jídla a nechávám své tělo jistým způsobem resetovat," odtajnil svůj recept 50letý vítěz šesti majorů.

"Prostě musím ve svém věku jíst mnohem méně a mnohem lépe. Nemůžu už tolik jíst a musím nechat své tělo vždycky trochu zotavit. Tahle změna pro mě ale byla doslova požehnáním. Cítím se mnohem lépe, nemám žádné problémy a probouzím se s dobrým pocitem. Byla to oběť, ale stála za to," prozradil Mickelson.

Měřeno jen tím, co získal díky nedělnímu triumfu, rozhodně ano. Kromě Wanamakerovy trofeje a zápisu do historie si odnesl i šek na částku přes dva miliony dolarů a vrátil se zpět do první padesátky světového žebříčku – na 32. pozici.

Na jaké úrovni udrží svou herní pohodu, se ukáže už v příštích dnech. Mickelson si totiž po majoru nevzal žádné volno na odpočinek, ale startuje na turnaji Charles Schwab Challenge na hřišti Colonial GC.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení