Koepku pokopali diváci i naštval DeChambeau. Uniklo video

Brooks Koepka

Brooks Koepka odjel z Kiawah Island hodně otrávený. V neděli propásl možnost vyhrát PGA Championship, když ho v soboji o triumf porazil Phil Mickelson, navíc prý dostal cestou na 18. green nakopáno v davu fanoušků. Aby toho nebylo málo, v pondělí uniklo na sociální sítě video jeho další kontroverze s Brysonem DeChambeauem.

Koepka odpovídal na první otázku reportéra Golf Channelu Todda Lewise po pátečním druhém kole, kde se mu nedařilo na greenech podle jeho představ, když tu za ním prošel DeChambeau a nejspíš něco prohodil na jeho adresu. Zajímavé je, že do míst odkud vešel do záběru, se Koepka předtím díval dost opovržlivě.

Není známo, co přesně Koepka slyšel, ale rozhodilo ho to natolik, aby ztratil tok myšlenek. "Neputtoval jsem dobře, ale nevim, jestli z ostatních kluků vůbec někdo puttoval dobře v tomto větru," začal svou odpověď.

"Nevím, co k tomu říkali ostatní, prostě se mi to občas špatně četlo. Občas....." A v tom přišlo jeho zadrhnutí. "Ztratil jsem nit, když jsem zaslechl ty sra...," jen poznamenal Kopeka otráveně.

Je tak jasné tihle dva se přáteli jen tak nestanou. Naopak jejich série kontroverzí napsala další kapitolu.

O dva dny později přišlo další a největší zklamání víkendu. Koepka propásl možnost získat svůj pátý triumf na majoru, z toho třetí na PGA Championship za poslední čtyři roky. Jenže nakonec byl jen nejbližším svědkem historického triumfu Phila Mickelsona, se kterým šel ve finálovém kole po hřišti.

"Nejsem šťastný. Nevím, jak bych to popsal, aniž bych dostal nějakou pokutu. Hodně to bolí," uvedl v rozhovoru po finálovém kole. A bolelo ho to nejen psychicky, ale i na těle, konktétně na operovaném kolenu, kvůli kterému nemohl od Masters téměř až do dalšího majoru hrát.

Co se stalo? Podobně jako při předloňském triumfu Tigera Woodce na Masters, akorát jen v menším počtu, vtrhli diváci na 18. jamce na fairway a téměř neprostupně obklopili oba soupeře, než utvořili hustý špalír kolem greenu. Koepka i jeho kedík se v davu dokonce na chvíli úplně ztratili.

"Bylo by to skvělé, pokud bych neměl to koleno zraněné. V tom davu mi do něj několikrát kopli. Kdybych byl v pořádku, bylo by to v pohodě. Pro Phila to bylo určitě zábavné, ale být několikrát nakopnut není zrovna moje představa o zábavě."

"Nikdo na nás opravdu nebral ohled," řekl Koepka s tím, že i jeho kedík Ricky Elliot to několikrát schytal od bezohledných fanoušků do obličeje.

"Nemyslím, že to někdo vůbec pochopil. Kolem kolena mi poskakovali lidi, začal jsem se trochu bát. Nevím, co to mělo být. Měl jsem pocit, že na mě někdo něco zkouší. Stalo se, co se stalo. Dneska si to dám do ledu, teď ho mám pěkně na sra...," použil Koepka opět jadrnější výraz.

Za celý incident se později omluvil i šéf PGA of America, což však Koepkovi nejspíš náladu moc nezvedlo. Zvlášť když v neděli večer spatřil na sociálních sítích uniklé video jeho nepovedeného rozhovoru po druhém kole. A tak i když Koepka dosáhl na majoru dalšího skvělého výsledku, zbyl mu po letošním PGA Championship jen pocit hořkosti.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení