Fowler potřeboval nakopnout. Před majorem ho mučil i Jordan

Rickie Fowler

Rickie Fowler, někdejší čtvrtý hráč světa, neprožíval v posledních letech zrovna nejlepší období své kariéry. Popravdě bylo spíš nejhorší, což dokládá i pokles ve světovém žebříčku. Minulý týden tak musel vzít zavděk pozvánkou, aby si zahrál na PGA Championship. Zužitkoval ji parádně a otázka teď zní: Pomůže mu dělené osmé místo z majoru znovu nakopnout jeho kariéru?

Na konci roku 2020 byl Fowler už tři zaelitní padesátkou. Masters přeložené na listopad si ještě stihl zahrát, ale to dubnové v klasickém termínu již nikoliv. A nebyl by ani na dalším majoru v Kiawah Island, nebýt zvláštní výjimky udělené od organizátorů. Před turnajem se Fowler propadl už na 128. místo na světě.

A upřímně, nic nenasvědčovalo tomu, že by se měl chytit zrovna na těžkém Ocean Course, když dvakrát předtím neprošel na Tour cutem a jeho poslední TOP 10 se datuje k 19. lednu 2020 z The American Express. Jenže to přišlo a mohlo to vyjít i o chlup lépe, nebýt smolného lip outu na osmnáctce, kterým se připravil o dělené 4. místo a tím pádem i kvalifikaci na příští Masters.

32letý hráč, který stále patří mezi nejpopulárnější golfisty planety, poté přiznal, že jeho mysl na PGA Championship mu pomohl nastavit i Michael Jordan, se kterým předtím odehrál několik tréninkových kol. Pověstná soutěživost basketbalové legendy a golfového fanatika ho prý nakopla.

"Hrát proti Michaelovi je stejně dobré, jako kdybych trénoval," řekl Fowler už po 1. kole v Kiawah Island, které zahrál na 71 ran, čímž se odrazil k pozdějšímu TOP 10.

Nechtěl znovu zklamat. Díky pozvánce od organizátorů se cítil být pod tlakem. Stejně tak ho ve vzájemných soubojích a sázkách dostával pod tlak i Jordan, který se rád sází o vysoké částky. A i když není Fowler žádný chuďas, s Jordanovým bohatstvím se srovnávat nemůže, takže o adrenalin měl při hře s ním postaráno.

"Neprohrát s Michalem žádné peníze je pravděpodobně tou nejvyšší výhrou, kterou s ním můžete dosáhnout. Zvlášť na jeho hřišti Grove, které se připravuje speciálně pro něj a kde na vás může kdekoliv zatlačit," vyprávěl Fowler.

"Je opravdu dobrý. Kolem se pohybuje spousta známých a Michael neustále vymýšli všelijaké vedlejší sázky. Jeho typickou hrou je přes nebo pod 77 ran. Byl jsem -7 na 17 jamce a stejně jsem prohrál," smál se Fowler.

Pro ty, kteří nejsou úplně obeznámeni se situací, Fowler mluví o Jordanově soukromém klubu na Floridě, kterému se přezdívá Slaughterhouse 23. Volně přeloženo jako Dům masakru 23, odkazující na Jordanovo číslo na dresu. Je postaveno tak, aby maximalizovalo Jordanovy silné golfové stránky a neustále přizpůsobováno, jak je to jen možné, aby každý věděl, kdo je v klubovně králem.

Ale i když na něm Fowler prohrál nějaké peníze, vzhledem k inkasované částce z PGA Championship to byla dobrá investice. Fowler zřejmě usoudil, že není nic lepšího, než se nechat psychicky trýznit Jordanem a skvěle se tak mentálně připravit na všechny nástrahy velkého turnaje.

Nyní je na Fowlerovi, aby si z toho vzal i něco do dalších týdnů a měsíců a vrátil se opět tam, kde ho všichni chtějí vidět. Na přední příčky leaderboardů a pokud možno na ty nejvyšší. Vždyť jeho talent se zdá být s pěti vítězstvími z PGA Tour stále nenaplněný, navíc jeho posleldení triumf je již více než tříletou minulostí.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení