Jessica Korda útočila, ale na sedmý titul na LPGA nedosáhla

Jessica Korda

Až do závěrečných jamek byla Jessica Korda ve hře o titul na turnaji Pure Silk Championship, ale na svůj sedmý titul na LPGA nakonec nedosáhla. Za vítěznou Wei-Ling Hsu z Tchajwanu zaostala o tři rány a obsadila třetí příčku.

Klíčem ke konečnému pořadí se stala patnáctá jamka na hřišti River ve Williamsburgu. Právě na ní zahrála dosud vedoucí Moriya Jutanugarn double bogey, zatímco Hsu trefila eagle. Když hned na další jamce přidala birdie, unikla soupeřkám o dvě rány a náskok už udržela.

"Když jsem na patnáctce proměnila putt do eaglu, začaly se mi třást ruce a srdce mi bušila tak, že jsem se bála, že mi vyskočí z hrudníku," přiznala 26letá hráčka z Tchajwanu, která oslavila první vítězství na LPGA.

"Na osmnácté jamce už jsem dojetí neskrývala. Byl to pro mě ten nejšťastnější okamžik. I proto, že celý den jsem byla hodně nervózní. Teď jsem nadšená a šťastná," prozradila své pocity Wei-Ling Hsu.

Ani Jessica Korda nehrála špatně, ale nedařilo se jí na greenech. Finálovou rundu dohrála se skóre jednu ránu pod par a celkově se skóre -10, tři rány za vítězkou.

"Dneska jsem neproměnila žádný putt a v tom byl ten největší rozdíl. Greeny byly prostě tvrdé a vysušené, takže bylo těžké být agresívní. Zvlášť když se snažíte skórovat," konstatovala 28letá starší ze sester Kordových.

Mladší Nelly si ve finálovém kole výrazně polepšila poté, co zahrála 66 ran, pět pod par, ale stačilo to pouze na dělenou 25. pozici.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Karolíně Vlčkové se závěrečné finálové na turnaji Symetra Tour IOA Golf Classic v Longwoodu na Floridě nepovedlo. Zahrála v něm 77 ran, šest nad par a propadla se na dělenou 57. příčku. se skóre +6.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení