Mickelson to dal! Vyhrál PGA Championship a zapsal se do historie

Phil Mickelson

Phil Mickelson se v neděli zapsal na hřišti Ocean resortu Kiawah Island do golfové historie. Ve svých 50 letech vyhrál podruhé v kariéře PGA Championship a stal se nejstarším šampionem majoru. Ve finálovém kole prakticky celou dobu držel náskok a vyhrál o dvě rány.

Mickelson ukončil více jak dvouleté čekání na titul, a to ve velkém stylu! Před turnajem to čekal málokdo, ale Lefty se od prvního kola držel na špici leaderboardu a od druhého kola vedl. A i když hned v úvodu finálové rundy o vedení na chvíli přišel, nakonec si pro titul došel bez větších problémů.

Na první jamce si Mickelson na chvíli vyměnil pozici s Brooksem Koepkou. To, když zahrál bogey a jeho mladší krajan bridie. Jenže Koepka hned na dvojce zapsal dabláče a Mickelson se oklepal berdíkem.

Sám se navíc i nadále dokázal držet v paru, když celkem rovnoměrně střídal pary, birdie a bogey, což stačilo. Jeho soupeři totiž postupně ztráceli ránu za ranou a jeden po druhém odpadávali. V samém závěru už ho ohrožovali pouze Koepka s Louisem Oosthuizenem, ale i jim odolal.

Mickelson nakonec kvůli bogey na tříparové 17 došel finálové kolo za 73 ran (+1), ale i to stačilo s celkovým skóre -6 na vítězství o dvě rány.

Rodák z Kalifornie po doklepnutí do paru na 18 mohl začít slavit svůj šestý major titul. A první od The Open 2013. Celkově se pro Mickelsona, který za měsíc oslaví 51. narozeniny, jedná o 45. vítězství na PGA Tour v kariéře. 

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení