Frustrace na majoru. Upřímný Rahm, naštvaný Van Rooyen

Jon Rahm

Golf je sport gentlemanů, říká se, ale i golfisté umí být pořádně naštvaní. Na letošním PGA Championship o tom veřejnost i novináře přesvědčili Jon Rahm a Erik Van Rooyen. První verbálně při rozhovoru s médii, druhý svými činy přímo na odpališti.

Rahm věřil, že by si v resortu Kiawah Island mohl připsat svůj první major titul. Jenže to se nestane. Po prvním kole v paru zahrál ve druhém za +3, a když už to vypadalo, že by si v sobotu mohl konečně připsat rundu v červených číslech, rozloučil se s ní dvěma bogey a zahrál opět v paru.

Před finálovým kolem tak na vedoucího Phila Mickelsona ztrácí deset ran a k prvnímu triumfu na turnajích velké čtyřky by mu už mohl pomoci pouze zázrak. A Rahm si toho je moc dobře vědom.

Když tak dostal po dohrání otázku, v čem podle něho nastavení hřiště Ocean sedí Mickelsonovi a dalším hráčům na špici, rychle odsekl: "Abych byl upřímný, tak nevím a ani mě to nezajímá."

"Od týčka do greenu to trefuji dobře, ale nedávám putty. Opravdu z toho nemám radost, a jelikož jsem na 40. místě a končil jsem dvěma bogey, tak tady opravdu ani nechci být," dodal otevřeně.

Sám poté krátký rozhovor s novináři ukončil trochu smířlivěji: "Je jasné, že dobré výsledky tu jsou. Je možné je zahrát, třeba 68 nebo 67. I já měl dobrou šanci, ale bohužel nedám jediný putt."

Už o den dříve se ani novináři nemuseli ptát na pocity Erika Van Rooyena, který po prvním kole v paru byl ještě pět jamek před koncem druhého na skóre +2 a měl náskok čtyři rány na hranici cutu.

Jenže pak přišla série bogey, double bogey, bogey, triple bogey a Jihoafričan se po kole za 81 ran (+9) loučil předčasně s turnajem. Poté, co vše korunoval na tříparové 17, kde skončil ve vodě, to přímo na odpališti odnes jeden z kamenů. A málem jím trefil kedíka Matta Wallace.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení