Spilková na LPGA zářila a zabojovala o cut, chyběla jediná rána

Klára Spilková

Po prvním kole Pure Silk Championship se zdálo, že je pro Kláru Spilkovou cut vzdálen až příliš daleko. Jenže nejlepší česká golfistka ve druhém kole ve Virginii zabojovala a po úžasné stíhací jízdě do víkendu málem proklouzla. Nakonec jí chyběla jediná rána.

Spilková vstoupila do svého druhého letošního turnaje na LPGA nepovedeným kolem za 78 ran (+7) a na cut ztrácela po prvním kole šest ran. Šestadvacetiletá Češka se ale nevzdala.

Do druhého kola vstoupila bezchybně, a když si na úvodních sedmi jamkách připsala tři birdie (1, 4, 7), šance na cut ožila.

Jenže pak přišly dvě zaváhání. Bogey na osmičce by ještě tak nevadilo, ale dabláč na desítce vrátil Spilkovou zpátky do paru pro kolo a hranice cutu byla opět daleko. Ale Spilková ještě jednou zabojovala.

Bohužel jí ale začaly docházet jamky. A tak přestože si v závěru připsala ještě tři berdíky (15, 16, 18), na více jak posun na celkové skóre +4 to nestačilo. Hranice cutu se přitom ustálila bohužel na +3.

Spilková tak poté, co se v polovině dubna skončila při své letošní premiéře na LPGA na Lotte Championship na skvělém děleném 12. místě, tentokrát na cut ani přes senzační druhé kolo nedosáhla. Lépe než ona přitom v pátek zahrály na Pure Silk Championship jen čtyři hráčky.

Jednou z nich byla Jessica Korda, která se i díky dvěma eaglům posunula po kole za 67 ran celkově na -5 a na děleném druhém místě ztrácí na vedoucí Sarah Kemp ránu. Nelly Korda je zatím dělená čtrnáctá (-2). 

Průběžné pořadí turnaje LPGA naleznete zde.

Vlčková je po prvním kole dělená šestá

Nejlepší kolo v nové sezoně Symetra Tour za sebou má Karolína Vlčková. Ta si na úvod turnaje IOA Golf Classic připsala 68 ran (-3) a usadila se na děleném šestém místě. Poprvé v tomto roce zahrála pod sedmdesát.

Vlčková na Floridě v pátek zahrála pět berdíků, ale také jednoho dabláče, a na první místo ztrácí tři rány. V dosavadním průběhu sezony nedala z pěti turnajů třikrát cut, nejlépe skončila koncem dubna na Garden City Charity Classic at Buffalo Dunes dělená patnáctá.

Průběžné pořadí turnaje Symetra Tour naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení