Mickelson už vede! Dotírají na něj Koepka a Jihoafričané

Phil Mickelson

Padesátiletý Phil Mickelson si o víkendu zahraje o svůj šestý major titul. Po dvou kolech letošního PGA Championship totiž dělí na hřišti Ocean v resortu Kiawah Island vedení, když je stejně jako Louis Oosthuizen na mínus pěti. Jedinou ránu na ně ztrácí Brooks Koepka.

Mickelson si poslední turnajový titul na PGA Tour připsal před více jak dvěma lety a ve světovém pořadí mu aktuálně patří až 115. příčka. V tomto týdnu ale skvěle odolává nástrahám hřiště v Jižní Karolíně.

Do turnaje přitom ve čtvrtek vstoupil špatně čtyřmi bogey na úvodních šesti jamkách lehčí první devítky. Pak ale zazářil čtyřmi birdie na těžké druhé devítce, na které ani jednou nezaváhal, a po prvním kole byl se skore -2 na děleném osmém místě.

V pátek startoval na druhé devítce, která tentokrát pokousala i jeho a pohoršil si na ní o dvě rány. Opět mu ale vyšla druhá polovina kola, když tentokrát lehčí první devítku pokořil pěti berdíky a posunul se na pět ran pod par a průběžné dělené první místo.

"Užívám si to. Zahrát takový putt na poslední jamce a zakončit takto kolo s tou podporou, kterou tu cítím, je hodně výjimečné," nezastíral Mickelson, který zakončil své kolo na devítce berdíkem ze 7,5 metru.

Lefty je od roku 2012 nejstarším hráčem, který dělí na majoru v jeho polovině vedení. Tehdy vedl na Masters 52letý Fred Couples.

Pokud by Lefty, který za měsíc oslaví své 51. narozeniny, skvěle rozehraný turnaj dotáhl do vítězného konce, stal by se vůbec nejstarším hráčem, který kdy major vyhrál. Rekord drží Julius Boros, který vyhrál PGA Championship v roce 1968 ve věku 52 let.

Minimálně v úvodu sobotního třetího kola budou kromě Oosthuizena a Koepky patřit k jeho nejbližším soupeřům další dva Jihoafričané Branden Grace a Christian Bezuidenhout, kteří společně s letošním šampionem Masters Hidekim Matsuyamou dělí se skóre -3 čtvrté místo.

Přímý přenos z 3. kola sledujte v sobotu od 19:00 na Golf Channelu.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení