Jon Rahm o hrách v Tokiu: Vůbec nám to neusnadňují

jon rahm

Dustin Johnson nebo Adam Scott už s velkým předstihem oznámili, že na olympijský turnaj v Tokiu nepojedou. Jon Rahm naopak nijak netají, že touží po zisku olympijské medaile, nejlépe zlaté, ale zároveň má pochopení, proč některé golfové hvězdy řekli hrám ne.

"Pravdou je, že nám to organizační výbor olympijských her v Tokiu ani trochu neusnadňuje," prohlásil Jon Rahm, aktuálně třetí hráč světového žebříčku. Šestadvacetiletý Španěl hned vysvětlil, co tím měl na mysli.

Organizační výbor her v Tokiu, které se uskuteční s ročním zpožděním poté, co byly loni zrušeny kvůli koronavirové pandemii, už s předstihem oznámil, že se do dějiště her nedostanou žádní zahraniční diváci.

Konkrétní pravidla a případná omezení pro sportovce se stále ještě upřesňují, ale to, co už se sportovci dozvěděli, včetně golfistů, není nijak lákavé. Omezení je totiž poměrně dost.

"Neulehčují nám to. Zatím platí, že až do středy nebudeme mít přístup do golfového resortu. Do té doby musíme zůstat v olympijské vesnici. Z toho, co mi bylo řečeno, na golfové hřiště je to z vesnice dvě hodiny jízdy autem, což je spousta času. Dvě hodiny na hřiště a zase zpátky do vesnice," prozradil golfista s přezdívkou Rambo.

"Ani další restrikce nepotěší. Vaše rodina za vámi nesmí, sami nemůžeme navštívit jiné soutěže. Těch omezení je zkrátka hodně," nezastírá Rahm.

I proto chápe rozhodnutí některých špičkových hráčů na olympijských hrách nestartovat. A vidí i další důvody jejich rozhodnutí. "Rozumím tomu, že někteří dávají přednost velkým golfovým turnajům a podnikům FedEx Cupu," uvedl španělský golfista.

To ale není jeho případ. Navzdory všem omezením chce v Tokiu hrát. A nejen to, touží po zisku medaile. "Chci hrát. Za Španělsko jsem hrál jako amatér na všech možných úrovních, ale vrátit se z Tokia se zlatou olympijskou medailí, to by byl sen, něco úžasného," dodal Rahm.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení