Lee slaví první titul na PGA Tour. Odtajnil i svou "tajnou zbraň"

K. H. Lee

Ani Sam Burns, který hraje ve výborné formě, ani Jordan Spieth, který před časem ukončil dlouhé čekání na turnajový titul, ale Jihokorejec K. H. Lee triumfoval na turnaji AT&T Byron Nelson. V deštivém a bouřlivém finiši proměnil 80. start na PGA Tour v premiérový titul.

Do závěrečného kola na hřišti TPC Craig Ranch v McKinney vstupoval jako lídr právě Burns, který hraje v posledních týdnech ve skvělé formě a na začátku května oslavil svůj první titul na PGA Tour, když na třetí pokus proměnil ve vítězství vedení po 54 jamkách.

Druhé vítězství běhm dvou týdnů ale nepřidal. "Nejsem z toho nějak extra zklamaný. Pro mě je nejdůležitější věc, že moje hra funguje. A skončit druhý, to není až tak špatné umístění," poznamenal Burns.

Do závěru turnaje vstoupilo významně i počasí. Nejprve prudký déšť doslova s provazy vody vytvořil na hřišti spoustu nových vodních pastí, pořadatelé museli stěrkami odstraňovat louže vody z greenů a nakonec vyhnala téměř na dvě a půl hodiny hráče i diváky z hřiště hrozící bouře.

"Když jsem se koupal v oceánu, byl jsem sušší. Voda byla úplně všude, pod námi, kolem nás i nad námi," komentoval řádění živlů Scott Stallings.

Lee se po skvělém úvodu a čtyřech birdie na prvních šesti jamkách dostal do vedení a vytvořil si "polštář" třech ran. V závěru ale po návratu na hřiště po nucené pauze ještě situaci lehce zdramatizoval, když zahrál bogey na sedmnácté jamce. Burns se mu přiblížil na rozdíl dvou ran. Dvě birdie na závěrečných dvou jamkách ale rozhodla o prvním titulu pro 29letého Korejce.

"Byl to pro mě dlouhý, ale to byl myslím pro všechny. Snažil jsem se stále být trpělivý a udržet pozitivní myšlení," prozradil Lee, který dohrál turnaj se skóre -25 s náskokem tří ran před Burnsem.

A prozradil i svou "tajnou zbraň". Svého caddieho Bretta Waldmana, který je sám výborným golfistou a jednou dokonce prošel do druhé fáze q-school PGA Tour, která se hrála – hádejte kde – na TPC Craig Ranch.

Lee se tak mohl radovat nejen z prvního titulu, ale také z jistoty karty na PGA Tour i pro sezonu 2023 a především pozvánkou na velké turnaje včetně PGA Championship příští týden v Kiawah Island.

Konečné pořadí naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení