Zachovi finále nevyšlo, se Švédskem se ale loučil berdíkem

Šimon Zach

Po třech kolech, ve kterých se vždy dostal pod par hřiště, to v neděli Šimonu Zachovi na Range Servant Challenge by Hinton Golf poprvé nevyšlo. Na turnaji Challenge Tour ve Švédsku si ve finálové rundě pohoršil o dvě rány a s celkovým skóre -4 obsadil dělenou 45. příčku.

Pro Zacha se jednalo o první letošní start na Challenge Tour a devátý celkově. A z celkového pohledu byl úspěšný, když si připsal svůj druhý cut ve druhé evropské lize. S pěti ranami pod par jím prošel přesně na ránu.

V sobotu si pak v těžkých podmínkách polepšil o další ránu, když se v Malmö dostalo pod par jen dvacet hráčů. V neděli už ale došlo i na něho, když 25letému Čechovi srazila vaz především nepovedená první devítka.

Zach začínal na desítce, na které sice zahrál birdie, ale pak ztratil během šesti jamek pět ran. Po bogey na 12 a 14 přišel dokonce dabláč na 15 a další bogey na 17. Birdie na 18 okamžitě znegovalo další bogey na jedničce, ve zbytku kola ale už český golfový profesionál nezaváhal.

Svůj výsledek si navíc ještě vylepšil dvěma berdíky na čtyřce a pro Zacha také závěrečné devítce. Po kole za 74 ran (+2) si pohoršil o sedmnáct míst na konečnou dělenou 45. pozici. Vyhrál Skot Craig Howie.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení