Vrací se golfové turnaje! Ve flightu budou moci být až 4 hráči

Ilustrační foto

Vrací se golfové turnaje! Díky rychlejšímu vládnímu rozvolňování opatření proti pandemii koronaviru COVID-19 bude možné od pondělí 17. května opět vypisovat turnaje na serveru České golfové federace, zatím s omezením 50 osob. Hrát se pak bude moci ve čtyřech.

Vyplývá to ze stanoviska Právní komise ČGF k mimořádnému opatření MZ ČR, které vejde v platnost právě 17. května 2021.

"Na jeho základě lze provozovat golfovou hru v rozsahu a způsobem, který z hlediska obecné logiky epidemiologických rizik již není tak nepochopitelný a diskriminační," stojí mimo jiné ve stanovisku, pod kterým jsou podepsaní Karel Čelikovský a Pavel Vidura.

Co dalšího pak ve zmíněném stanovisku zaznělo?

Zásadní změna oproti stávajícímu stavu spočívá v tom, že nově již lze organizovat golfovou hru (tedy například vypisovat turnaje) v počtu až 50 osob, přičemž omezení skupiny hráčů je již přísnější dle pravidel golfu (resp. provozním řádem hřiště), tedy flighty po čtyřech.

Dochází také k uvolnění sportovních a jiných akcí do vnitřních prostor pro nejvýše 10 osob – toto je zásadní pro provoz indoorů či jinou přípravu.

Nové mimořádné opatření sice nařizuje při těchto aktivitách po celou dobu používání ochranných prostředků, avšak pro sportování platí výjimka, takže při dodržení rozestupu 2 metry, není používání ochranných prostředků potřeba.

Další změnou je spuštění provozu zahrádek, kdy v rámci této změny jsou stanovena přesná kritéria – jde však o podmínky, které již známe z minulého roku a nejsou tedy nikterak překvapivé (4 zákazníci u stolu, odstupy mezi zákazníky 1,5 metru, stejná vzdálenost od kolemjdoucích a splnění zdravotních podmínek – testování, prodělání, očkování).

Ve vnitřních prostorách restaurací, kde je povolen provoz – tedy ubytovaní hosté hotelů, zaměstnanecké stravování či školní jídelny jsou rovněž upřesněny podmínky (4 zákazníci u stolu, odstupy mezi zákazníky 1,5 metru, omezení celkového počtu zákazníků).

Kompletní znění stanoviska Právní komise naleznete na serveru ČGF zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení