Koepka se vrací na místě, které ho kdysi poslalo na Kunětickou Horu

Brooks Koepka

Brooks Koepka se ve čtvrtek na turnaji AT&T Byron Nelson vrací po několikatýdenní pauze zpět do hry právě včas, aby stihl otestovat své operované koleno aspoň týden před PGA Championship. Naposledy hrál v dubnu na Masters krátce po chirurgickém zákroku a neprošel cutem. Ocitá se tak na místě, které ho kdysi nasměrovalo do Evropy.

Tím, že byl čtyřnásobný major šampion schopen v Augustě hrát, popíral názor většiny lékařských odborníků. V polovině března podstoupil operaci, která mu napravila ošklivě vykloubené koleno.

Ani ne za měsíc už kráčel po jednom z nejkopcovitějších hřišť v sezóně, aby zahrál na Masters 74 a 75 ran a poprvé po 24 cutech po sobě nebojoval na major turnaji i o víkendu.

Když opouštěl Augustu, nebyl schopný říct, jestli se stihne vrátit do PGA Championship. Major  v Kiawah Island si ale nechtěl nechat ujít. Jeho koleno se naštěstí zotavilo aspoň do tak uspokojivého stavu, že se přihlásil už na turnaj v TPC Craig Ranch o týden dříve.

"Je to zásadním způsobem lepší než v Augustě. Mám pocit, že je tam opět síla, přidává se i pohyblivost," komentoval stav svého operovaného kloubu. "Jsem mnohem dál, než jsem měl v tomto okamžiku být,“ což mě velmi těší," uvedl s tím, že sám nečekal, jak brzy se jeho koleno zotaví.

"I když to není stále stoprocentní, čekal jsem, že v tomto stavu budu až později, ale jsem měsíce vpředu," pochvaloval si Koepka, který však stále nemůže číst putty v podřepu a s dlouhými železy ještě nemůže pokaždé stoprocentně zatížit pravou stranu těla.

Shodou okolností se teď vrací na místě, které se stalo v roce 2012 zásadním rozcestníkem v jeho kariéře. Když tu v roce 2012 neprošel druhou fází Q-School na PGA Tour, sbalil se a odjel na několik let do Evropy.

V rámci Challenge Tour startoval i na Kunětické Hoře, kde vytvořil rekord hřiště. Na nižší evropské sérii rychle vyhrál tři turnaje, čímž v roce 2013 rovnou poskočil na European Tour. O sezónu později skončil osmý v Race to Dubai a získal cenu Henryho Cottona pro Nováčka roku.

Skórkarta Brookse Koepky s rekordním kolem na Kunětické Hoře

A rok na to už na PGA Tour vyhrál svůj první turnaj Waste Management Phoenix Open. Jeho cesta vedla přes kontinenty, oceány, byla dlouhá tisíce mil a plná otázek ´Co by kdyby?´. A všechno začalo tehdy na TPC Craig Ranch, kde se v těchto dnech nachází znovu, ale už v úplně jiné pozici.

"Tehdy jsem si řekl, že se sem (na PGA Tour, pozn) nedostanu tak rychle, jak jsem si představoval. Přemýšlel jsem, co se mohlo stát, kdybych tehdy postoupil. Možná bych vypadl ve finálové fázi Q-School a do dneška bych se potloukal po mini túrách."

"Tehdy jsem nedal několik puttů a kdo ví, kdybych jich pár dal, mohl jsem se tento týden připravovat třeba na turnaj Emerald Coast Tour v Dothanu v Alabamě, místo toho abych byl 12. hráč světa. Nikdy nevíš, to je na tom to nejbláznivější. Ale vyšlo to, tak si nebudu stěžovat," řekl Koepka na místě, kde se před devíti lety stal neplánovaně světoběžníkem.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení