McIlroy ukončil čekání na turnajový titul. Po dlouhých 553 dnech

Rory McIlroy

Rory Mcilroy je zpátky na vítězné cestě. Pravdou je, že to trvalo déle, než očekával i on sám. Na turnajové vítězství s pořadovým číslem 19 na PGA Tour čekal dlouhých 553 dní. Přišlo nečekaně i proto, že ještě ve středu hrozilo, že 32letý Severní Ir do turnaje vůbec nenastoupí.

Téma McIlroy čekající na další turnajový titul se přetřásalo na golfové scéně téměř nepřetržitě. Rodák z Holywoodu triumfoval naposledy v roce 2019 na WGC-HSBC Champions.

Dočkal se až na Wells Fargo Championship v Quail Hollow. Na místě, kde to má nadmíru rád. V roce 2010 tady vyhrál svůj první titul na PGA Tour, o pět let později přidal druhé vítězství, ještě předtím v roce 2012 prohrál souboj o titul až v play-off a k tomu přidal další čtyři umístění v top 10 z devíti startů.

Třetím titulem v Quail Hollow ukončil bezmála dvouleté čekání na turnajové vítězství, druhé nejdelší ve své kariéře. O to cennější, že do turnaje málem nenastoupil.

Ve středu se mu totiž zablokoval krk a nemohl se téměř hýbat. Stihl se ale dát do pořádku. Pomohla léčba a to, že ve čtvrtek startoval až odpoledne. "Kdybych nezačínal až v odpoledních časech, nehrál bych," přiznal McIlroy.

Do finálového kola vstupoval se ztrátou dvou ran na vedoucího Keitha Mitchella, ale postupně ztrátu umazával, až na druhé devítce získal naopak náskok dvou ran. Jenže moc nescházelo, aby o náskok přišel. To, když na osmnácté jamce poslal první ránu do vody. Míček sice zůstal na "suchu", ale v obtížné pozici.

McIlroy dost nečekaně raději dropoval, ale čekala ho těžká rána z roughu z 200 yardů na green. Tuhle výzvu ale vítěz čtyř majorů zvládl, stejně jako dva putty a uhájení vítězství o jedinou ránu před dotírajícím Abrahamem Ancerem.

"Tady vyhrát není nikdy snadné. Už mi to připadalo jako hrozně dlouhá doby od okamžiku, kdy jsem vyhrál naposledy. Ale tohle vítězství přišlo docela nečekaně. Je za tím ale hodně tvrdé práce. Nedíval jsem se nalevo, napravo, jen jsem se snažil dělat, co jsem musel," konstatoval McIlroy.

V závěrečném kole zahrál tři rány pod par, nehrál nijak oslnivě, trefil jen tři fairwaye ze čtrnácti, ale i přesto dokázal vyhrát. "Ukázal, jak je skvělý hráč, protože dnes neměl nejlepší den a stejně vyhrál. Proto dokázal vyhrát majory a spoustu dalších turnajů," přiznal jeho spoluhráč z flightu Mitchell.

"Pár měsíců se mi zdálo, že tvrdá právě nikam nevede, ale teď cítím, že jsem na dobré cestě," prozradil McIlroy, který si mohl vítězství vychutnat i po boku své manželky Eriky a malé dcerky Poppy na Den Matek.

"O to to bylo sladší vítězství. Byl pro Eriku první Den matek, byla tu i s malou Poppy. To bylo fakt skvělé. Bylo to opravdu těžké nemyslet na závěrečných jamkách na to, že by to mohlo vyjít. Přišly ale naléhavější problémy, tak nakonec bylo snadné dostat tyhle myšlenky z hlavy A teď s nimi mohu slavit výhru," prozradil McIlroy.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení