Rory už neřeší DeChambeaua a v Quail Hollow si zahraje o triumf

Rory McIlroy

O 68 míst vzhůru vystřeli Rory McIlroy leaderboardem poté, co v pátek dopoledne zahrál své druhé kolo na Wells Fargo Championship za 66 ran (-5). Ir, který prožívá horší období kariéry, se na svém oblíbeném turnaji v Quail Hollow dostal rázem jen dvě rány za vedení.

Je zde členem a dvojnásobným vítězem, takže kde jinde by se měl čerstvě 32letý McIlroy odrazit k lepším výkonům, než na proslulém hřišti v Severní Karolině. Pravdou však je, že v poslední době složitě hledal cestu do víkendových kol.

"Bylo to lepší," začal hodnocení druhého kola, ve kterém zahrál šest birdie a jedno bogey. "Když jsem přijížděl, byl jsem opravdu rád za to, jak hraju železy. Něco jsem na nich minulý týden opravdu našel. Jenže jsem neměl ve čtvrtek moc šancí to ukázat, protože jsem nebyl často na fairwayi," vrátil se ke svému předchozímu kolu za 72.

"Dnes jsem ale měl několik dobrých příležitostí pro ránu železem a připravil jsem si šance na birdie, které jsem využil, což bylo fajn," uvedl Rory, který připustil, že jeho trable způsobil především Bryson DeChambeau svým vítězstvím na loňském US Open.

Jenže ve snaze rvát míček co nejdál si rozhodil švih, proto se po závěrečném kole za 76 ran na Arnold Palmer Invitational rozhodl, že poprvé v životě změní trenéra. Na místo Michaela Bannona, který ho vedl od dětských let, povolal Peta Cowena. S ním se postupně snaží vrátit se k tomu nejlepšímu, co jeho švih zdobilo v minulosti.

"Neměl jsem v hlavě přímo jeho. Nebylo to tak, že bych se každé ráno probudil a myslel na Brysona DeChambeaua, spíš jsem přemýšlel o stylu, který přinesl," smál se Rory na své páteční tiskovce.

"Každý nějakým způsobem experimentuje s delšími a lehčími shafty, s nižším loftem. Procházel jsem fází, kterou si myslím procházel po US Open každý," zmínil McIlroy způsob, kterým DeChambeau uchvátil na podzim svůj major triumf ve Winged Foot.

"Možná jsem tak přidal do svého švihu trochu víc rychlosti, ale víte, když prodloužíte své rány o 15 metrů a nejsou rovné, tak je akorát pošlete o 15 metrů dál do sra…," ulevil si McIlroy, který se vydal zpět na cestu hledání kontroly, nikoliv vzdálenosti.

McIlroy také pobavil tím, že je rád, že si znovu nemusí hledat program na sobotu. Konečně prošel cutem, což se mu nepovedlo na Masters v Augustě ani předtím na The Players Championship. I když mu v pátek viditelně spadl kámen ze srdce, nezapře, že se nachází v bodě, který by se dal nazvat kariérní křižovatkou.

Ve světovém žebříčku je na 15. místě, což je nejhůře od roku 2009. Ve FedEx Cupu se nachází až na 51. místě, což pro bývalého dvojnásobného vítěze celosezónního pořadí (naposledy 2019) není lichotivé.

V Quail Hollow ale znovu připomíná své dřívější já, které tu dvakrát vyhrálo a sedmkrát bylo v TOP 10. "Je pravděpodobné, že je všechno snazší, když jsem někde, kde se cítím tak dobře," uvedl McIlroy, kterému také pomohlo, že v pátek odpoledne začalo foukat, až když už měl dohráno.

V čele turnaje je po 36 jamkách hned trojice hráčů ve složení Matt Wallace, Gary Woodland a Patrick Rodgers. Phil Mickelson, který vedl po prvním kole za 64 ran, zahrál ve druhém o 11 více, ale udržel se v TOP 10 se ztrátou tří ran na vedení.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení