Saúdská PGL láká hráče neuvěřitelnými penězi, PGA Tour by je potrestala

Dustin Johnson

I když se zdálo, že projekt Premier Golf League je u ledu, opak je podle všeho pravdou. Lidé stojící za novým golfovým konceptem podle všeho oslovují nejlepší hráče světa a pokoušejí se je zlanařit pro sérii, za kterou stojí petrodolary ze Saúdské Arábie. Mají vůbec šanci?

Před pár týdny se pokusily o vznik fotbalové Superligy nejslavnější kluby Evropy, jejich projekt ale po pár hodinách skončil po naprostém nepřijetí nejen od fanoušků, ale i od fotbalové veřejnosti a samotných hráčů.

O něco podobného se nyní podle všeho pokoušejí investoři, kteří mají v plánu vytvořit novou celosvětovou golfovou sérii systémem podobnou třeba formuli 1. Ta stále flirtuje s možným odpalem na podzim příštího roku, je však otázkou, zda na týčko dorazí někteří hráči.

Podle zpráv deníku Telegraph měli třeba Dustin Johnson, Justin Rose, Brooks Koepka nebo Phil Mickelson dostat nabídku ve výši 30 milionů dolarů, pokud by se nově vznikající PGL upsali a stali se jejími tvářemi.

"Rozjede se to v nejbližších týdnech," řekl Telegraphu zdroj, který se rozpovídal o dalších krocích ambiciózního projektu. Ten chce přepsat desítky let zavedené pořádky v golfu a nastavit nová pravidla.

PGA Tour reagovala rychle.

Poté, co představila nový bonusový program, ve kterém si největší hvězdy rozdělí dalších 40 milionů dolarů, v úterý šéf okruhu Jay Monahan v neveřejném osobním setkání s hráči v Quail Hollow připomněl, že hráči, kteří se k PGL připojí, okamžitě skončí na PGA Tour. A to navždycky.

"Bude fascinující sledovat, jak útočný Monahan ve svých prohlášeních bude. Saúdové věří tomu, že (PGA Tour) nemůže vyhnat své hráče a vše možná skončí velkou soudní bitvou," řekl Telegraphu jeho zdroj.

Projekt Premier Golf League tak podle všeho ještě není mrtvý a nejspíše ho neodradilo ani fiasko spojené s fotbalovou Superligou. Zda má šanci ukáží už nejspíše nejbližší měsíce, když chce za rok a půl odstartovat.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení