Ian Poulter mění caddieho. Bag mu ponese jeho 16letý syn Luke

Ian Poulter a jeho syn Luke

Když Luke Poulter sledoval, jak Stewart Cink před několika týdny vyhrál RBC Heritage se svým synem Reaganem po boku v roli caddieho, zeptal se svého otce, kdy by mu mohl i on také dělat kedíka na turnaji PGA Tour. Dočkal se mnohem dřív, než sám doufal.

Ian Poulter na svém Instagramu oznámil, že na nejbližším turnaji zámořské série Wells Fargo Championship mu bude dělat caddieho jeho 16letý syn Luke. To proto, že jeho obvyklý kedík James Walton slaví čtyřicátiny a jeho manželka plánuje velké oslavy. "Nejspíš bude relaxovat někde na pláži," prohlásil Poulter.

To Lukovi otevřelo cestu k tomu, aby poprvé naskočil na profesionální akci. "Bude to fajn, že se pořádně zevnitř podívá na to, co se odehrává mezi těmahle mýma ušima a za "provazy". Bude to pro něj skvělá zkušenost předtím, než se sám jednou stane hráčem na tour," konstatoval jeho otec.

A sám zavzpomínal na to, jak v roce 2014 dělal kedíka svému synovi na turnaji US Kids ve World Disney Worldu v Orlandu. "Tohle bude poprvé, co si role vyměníme," dodal.

Luke je nadějným golfistou, který hraje juniorské soutěže a v žebříčku AJGA Rolex mu patří 141. místo.

"Chce dělat to, co dělám já. Je to vlastně to jediné, co se mu honí hlavou. Věří sám v sebe, a pokud bude dál tvrdě pracovat a zlepšovat se, dostane šanci. Věřím tomu i proto, že vidím, že je mnohem pokročilejším hráčem, než jsem byl v jeho věku já," poznamenal Ian Poulter.

"Už mě dostihl v délce ran, v rychlosti švihu i v rychlosti míčku. A to ještě bude růst. Kde mě zatím nedostal, to je na golfovém hřišti. Hrajeme spolu málokdy, ale když hrajeme, ještě mě neporazil. Až se to stane, chci, aby si to zasloužil a ta výhra byla odměna," prozradil otec Poulter.

Sám přiznal, že vydává víc úsilí na to, aby porazil svého syna, než prošel cutem na turnaji PGA Tour. A když měl vybrat největší vítězství svého syna Luka, prohlásil, že takové teprve přijde. A možná překvapivě není spjato přímo s triumfem na golfovém turnaji.

"To až nastoupí na univerzitu. Podle mě to bude zatím jeho největší vítězství. I proto, že já jsem v takové situaci nikdy nebyl," dodal Ian Poulter s patřičnou otcovskou hrdostí.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení