Mickelsona sráží problém. Pere se s ním, ale zatím nepříliš úspěšně

Phil Mickelson

Phil Mickelson má problém. Bojuje s ním, ale zatím nepříliš úspěšně. Přiznal to poté, co na turnaji Valspar Championship neprošel cutem. Letos už potřetí, přestože měl turnaj nadějně rozehraný. Padesátiletý vítěz pěti majorů se s přibývajícím věkem pere se ztrátou soustředění.

Na turnaji Valspar Championship se stalo Mickelsonovi to, co už ho letos potkalo několikrát – neprošel cutem. V prvním kole zahrál 73 ran, ale v páteční druhé rundě zabral a dostal se jednu ránu nad hranici cutu. Jenže na závěrečných jamkách chyboval a potřetí letos neprošel cutem.

"Vím, co je můj problém. Nejsme fyzicky schopný udržet soustředění. Jak stárnu, tak se stále hůře soustředím během celých osmnácti jamek. To je teď pro mě výzva. Zkouším všechno možné, abych znovu získal svou schopnost udržet koncentraci po celou hru," přiznal.

Mickelson oslaví v červnu 51. narozeniny a od jeho posledního turnajového vítězství uběhly už více než dva roky. A od turnaje FedEx St. Jude před devíti měsíci, kde skončil druhý, už se ani jednou nedostal do top 20 na turnajích PGA Tour.

Na turnaje PGA Tour se v posledních dvou měsících vrátili diváci, byť v omezených počtech. Ale stačilo to, aby s tím měl Mickelson problémy. Během hry musel dokonce požádat diváka, aby odložil telefon. Sám pak zahrál bogey.

Na další jamce ho přiměl zvonící mobil, aby odstoupil od míčku a poté doporučil divákovi, aby telefon vytáhl z kapsy a zvonění si ztlumil. Později přiznal, že právě takové věci ho dokáží rozhodit.

"Něco se změnilo. Nejsem schopen se soustředit v okamžiku, kdy někomu z diváků zazvoní mobil, nebo mě jinak vyruší při úderu. Chybí mi fyzická schopnost se přizpůsobit, přeorientovat se. Proto hledám způsoby, jak to udělat, abych to opět dokázal," prozradil hráč s přezdívkou Lefty.

Mezitím se Mickelson propadl až na 113. místo ve světovém žebříčku. A příliš času na to, aby se rychle dal dohromady, nemá. Už od čtvrtka ho čeká turnaj Wells Fargo a za další dva týdny PGA Championship, major, který jednou dokázal vyhrát.

"Setkávám se s řadou lidí, kteří by mohli pomoci mi vyřešit problém se soustředěním. Stále se to opakuje. Přijde série tří, čtyř jamek, stejně jako v pátek, nebo před časem na Masters v Augustě, kde ztratím i pět šest ran a přijdu o cut, nebo lepší umístění. Tak nějak ztrácím cit v hlavě a schopnost se opět soustředit. Zatím nemám to nejlepší řešení, ale pracuju na tom," prohlásil Mickelson.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení